З 16 по 22 вересня у багатьох країнах проходить Тиждень Європейської Мобільності. Київ приєднався до цієї ініціативи вдруге. У столиці заходи проходимуть завдяки взаємодії громадських організацій, благодійних фондів, Чеського культурного центру. Свій намір приєднатися до ініціативи висловили і органи місцевого самоврядування. Для Києва проблема велосипедних доріжок залишається актуальною, незважаючи на те, що вирішити її, хоча б частково, планували ще напередодні Євро-2012. І дійсно, плани були, але в більшості своїй вони залишилися на папері.

«У Києві побудовано всього лише дві велодоріжки із п'яти запланованих. І наскільки я знаю, вони зовсім не відповідають не тільки європейським нормам. Розмітка, позначення, покриття – все дуже низької якості», - прокоментував ситуацію Вадим Столар, кандидат у депутати по 217 одномандатному округу.

«У чиновників є думка, що велосипедисти невигідні українській економіці. Вони не купують бензин, не платять податок на дороги, не беруть кредити на нові авто. Отже їх можна не помічати. А от у Британії, в країні, у якій створені всі умови для двоколісного транспорту, щорічно велолюбителі приносять прибутку більше трьох мільярдів фунтів! - констатує Вадим Столар. - Чому б нам не перейняти настільки успішний досвід?»

До того ж, треба розуміти, що прибуток - це не тільки готівкові гроші, які отримані від продажу товарів і послуг. Виходячи із британської статистики (Лондонська школа економіки), суттєво покращується здоров'я людей - велосипедисти менше хворіють. Крім того, не варто забувати і про користь екології та про вирішення проблем з перевантаженістю транспортних артерій.

Виходить, що переходячи, вірніше, пересідаючи на велосипед, громадянин допомагає державі. Залишається тільки зробити так, що б наша держава допомогла тим, хто давно хоче пересісти на тихий транспорт. «Перш за все, треба все-таки прийняти програму розвитку велоінфраструктури Києва. Це дуже перспективна справа. Проблема у тому, що всі попередні спроби вирішити це питання мали точковий, уривчастий характер. Великі мегаполіси, такі, як Париж, Лондон, Амстердам, Берлін, вже давно вирішили цю проблему. Ми можемо запозичити цей вдалий досвід. І говорити про те, що у нас це неможливо впровадити, просто нерозумно. Ми не можемо більше дивитися спокійно на постійно зростаючу статистику аварій за участю велосипедистів. У більшості своїй у них винні міська влада, ДАІ, які не хочуть нічого робити», - говорить Вадим Столар.

Поки ж ситуація істотно не змінюється. Нові дороги будують як і раніше - без урахування руху велосипедистів. Водії так само дуже повільно визнають двоколісних повноцінними учасниками дорожнього руху. А активісти повільно, але вперто відстоюють своє право на безпечне, швидке і комфортне пересування по вулицях українських міст.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

127