Сполучені Штати зроблять все необхідне для захисту своїх посольств за кордоном і змусять відповісти за законом тих, хто скоює напади на американських громадян. Про це заявив президент США Барак Обама, виступаючи у п'ятницю на жалобній церемонії зустрічі літака з тілами загиблих у Бенгазі, повідомляє «ИТАР-ТАСС».

У п'ятницю тіла були доставлені з військовими почестями на урядову авіабазу Ендрюс поблизу Вашингтона. Разом з родичами загиблих там були присутні Обама, віце-президент Джозеф Байден, держсекретар Гілларі Клінтон, міністр оборони Леон Панетта, представники збройних сил США. Під час траурної церемонії, виконання державного гімну та промов присутніх чотири труни, покриті американськими прапорами, стояли на спеціальних помостах біля катафалку. Поруч чергувала почесна варта морських піхотинців.

Обама, який говорив твердо, як і належить верховному головнокомандувачу, запевнив, що «нападам на дипломатичні місії США буде дано рішучу відсіч». Виступ президента на авіабазі Ендрюс став у деякій мірі відповіддю його суперникові на листопадових виборах Мітту Ромні. Кандидат республіканців на Білий дім використовує тривожні події в арабських країнах, щоб у черговий раз звинуватити адміністрацію Обами у «втраті лідерства у світі» та нерішучій зовнішній політиці.

На відміну від президента, Гілларі Клінтон ледь стримувала емоції, коли говорила про своїх загиблих колег. Назвавши напади на американські посольства «безглуздими і неприйнятними», вона заявила, що «народи Єгипту, Лівії, Ємену та Тунісу відкинули диктаторську тиранію не заради тиранії натовпу». «Розсудливі люди і відповідальні лідери у цих країнах повинні зробити все, що в їхніх силах, щоб відновити безпеку і притягнути до відповідальності тих, хто винен у цих актах насильства», - підкреслила держсекретар США.

Напади на американські диппредставництва у кількох арабських країнах були вчинені після виходу у США кінофільму про пророка Мухаммеда, який був розцінений мусульманами як образливий. Адміністрація Обами засудила цю кінострічку, заявивши, що вона не відображає погляди американського народу або уряду.

Як повідомляв ForUm, демонстранти, які протестували проти антиісламського фільму, у ніч на четвер знову намагалися проникнути на територію посольства США у Каїрі, але поліція припинила всі спроби.

У ніч з понеділка на вівторок у лівійському місті Бенгазі озброєні люди обстріляли будівлю американського консульства із гранатометів. Злочинці взяли штурмом будівлю і спалили. Під час штурму загинули посол США у Лівії Крістофер Стівенс і троє співробітників американського консульства.

У низці країн через загрозу провокацій дипмісії США у п'ятницю закрилися.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

224