На державному рівні зроблено все, щоб поступово покращувати фінансовий стан підприємств житлово-комунального господарства. Про це сказав міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк під час селекторної наради у Кабінеті Міністрів України.
«Незважаючи на те, що ми зараз на тверду «четвірку» готові до зими, є питання, які можуть перешкодити нормальній роботі. Це фінансовий стан підприємств. Ось у Донецькій області 872 млн збитків. Наступна за нею Луганська - 306, Дніпропетровська - 293, а Київ - 202. Донецька область має збитків більше, ніж ці три регіони разом. Не ставте собі головним завданням - отримати різницю у тарифах. Працюйте над підвищенням рівня рентабельності підприємств. Я не бачу конкретних дій щодо поліпшення ситуації», - звернувся Близнюк до заступників голів облдержадміністрацій, повідомляє прес-служба Мінрегіону.
За його словами, на погашення різниці у тарифах держава направляє 6,9 млрд грн, було використано 2,2 млрд, а після засідання уряду та звернення глави Мінрегіону до прем'єр-міністра, Міністерство фінансів провело розрахунки ще на понад 700 млн грн. Однак ще документів за розрахунками на 1,6 млрд грн Мінрегіон чекає від регіонів. Отже, регіони повинні ретельно переглянути свої розрахунки і структуру заборгованості.
За словами Близнюка, підприємства житлово-комунального господарства з початку 2012 року отримали збитків більше 3 млрд грн. Найбільші збитки отримали підприємства комунальної теплоенергетики - 1,9 млрд грн і водопровідно-каналізаційного господарства - 1 млрд грн. У розрізі регіонів найбільші збитки отримали підприємства Донецької (872,3 млн грн), Луганської (305 900 000 грн), Одеської (164,7 млн грн) областей та АР Крим (194,2 млн. грн.), Найменші - Закарпатської (8,5 млн. грн.), Чернівецької (21,3 млн. грн.) та Сумської (29,2 млн. грн.) областей.
Разом з тим, за даними Держкомстату України, заборгованість населення за спожиті житлово-комунальні послуги по підприємствах усіх форм власності зменшилася в липні 2012 року в порівнянні з червнем на 3,6% і на 1 серпня склала 10,9 млрд грн, середній термін заборгованості населення за всі послуги склав 3,3 місяця.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом