Депутати Тарасівецької сільської ради Новоселицького району Чернівецької області переважною більшістю голосів визнали на території села румунську (молдавську) мову регіональною.
Як повідомив газеті «Молодий Буковинець» сільський голова с.Тарасівці Сергій Тігу, депутати сільради вирішили «для збереження і розвитку рідної мови визнати її регіональною».
За словами Тігу, депутати вирішили узаконити румунську (молдавську) мову як робочу у сільській раді, зокрема, на сесіях, однак діловодство і далі буде вестися державною мовою.
У той же час, за словами Тігу, у депутатів виникло досить багато питань щодо введення норм закону «Про засади державної мовної політики», зокрема, як назвати мову - адже одні жителі села вважають себе молдаванами, інші - румунами.
«Тому записали у рішенні сесії «румунська (молдавська) мова, - підкреслив він, - для села це нічого не змінить, оскільки румуни і молдавани становлять у нас 95% населення, тому і в побуті, і в зверненнях до сільради люди спілкуються рідною мовою. Але документація ведеться тільки державною мовою», повідомляє «УНІАН».
Тігу зазначив, що в селі немає одностайності в питанні мови навчання в місцевій школі. Вона молдавська, але підручників не вистачає, і в старших класах школярі з деяких предметів мають тільки україномовні підручники. При цьому одні батьки вимагають навчання виключно на молдавській мові, інші хочуть, щоб їхні діти краще знали українську - для подальшого навчання в університетах.
Село Тарасівці стало першим селом у Чернівецькій області, яке визнало румунську (молдавську) мову регіональною. Тарасівці - одне з найбільших сіл Новоселицького району, населення якого становить 5,2 тисячі осіб.
Нагадаємо, після підписання Президентом Віктором Януковичем закону «Про основи державної мовної політики» обласні та міські ради сходу й півдня України один за іншим узаконюють російську мову в статусі регіональної.
