У серпні індекс споживчих цін у порівнянні з попереднім місяцем знизився на 0,3%, повідомляється на офіційному сайті НБУ.
У Нацбанку нагадали, що така тенденція триває вже четвертий місяць поспіль. У річному вимірі ІСЦ залишився на рівні серпня минулого року (річна зміна - 0%).
Основним чинником такої динаміки ІСЦ у серпні стало здешевлення сирих продуктів на 0.9% (внесок у зміну ІСЦ становить -0,3 п. п.). Зокрема, за рахунок високої пропозиції фруктів і овочів їхні ціни знизилися на 6,7% і 7,9% відповідно. Ціни на інші продукти змінювалися незначно (за винятком яєць і цукру, які подорожчали за місяць на 7.2% і 5.9%).
Адміністративно регульовані ціни у порівнянні з попереднім місяцем зросли на 0,1% в основному внаслідок підвищення цін на підакцизні товари (алкогольні напої та тютюн).
Ціни на пальне в Україні у серпні зросли на 0,1%. Зростання цін на паливо стримувалося зниженням світових цін на нафту (у II кварталі ціна на нафту Brent знизилася на 1,1% у порівнянні з I кварталом).
Внаслідок зниження цін на продукти харчування небазовий ІСЦ за місяць зменшився на 0,5%, у річному вимірі його зміна склала 2,8%.
Базовий ІСЦ порівняно з попереднім місяцем не змінився, а в річному вимірі темпи його зростання знизилися до 2,3% (станом на кінець липня вони становили 3,1%). Стримуючим фактором для базової інфляції у серпні стало зниження цін на товари вузького базового ІСЦ, що значною мірою було обумовлене стабільним обмінним курсом гривні до долара США і зміцненням останнього до євро. За місяць вузький базовий ІСЦ знизився на 0,2%, у річному вимірі залишився на рівні серпня минулого року.
У серпні індекс цін виробників зріс на 0,5%, його зміна у річному вимірі залишилася на рівні попереднього місяця - 1,4%. Найбільший внесок у зростання ІЦВ був здійснений зростанням цін у виробництві та розподілі електроенергії, газу і води - на 3,2% (0.9 п. п. - внесок у зміну ІЦВ) через подорожчання електроенергії на 3,5%.
Знизилися ціни у виробництві коксу (на 6,6%). Внаслідок зменшення світових цін на метали подешевшала продукція металургії (на 1,1% за місяць і 9,2% у річному вимірі). Це було основним фактором зниження цін у переробній промисловості (за місяць на 0,4%, у річному вимірі на 2,9%). Ціни на продукцію добувної промисловості знизилися на 0,4% (у річному вимірі на 2,5%) переважно за рахунок зменшення цін видобуток кам'яного вугілля (на 1,5%).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом