Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України у тісній співпраці з Національним банком України та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) розпочало впровадження дослідно-експериментального освітнього проекту з підвищення рівня фінансової грамотності української молоді, розрахований на сім років, повідомляється на офіційному сайті НБУ.
Пілотний курс «Фінансова грамотність» викладатиметься у 68 загальноосвітніх навчальних закладах, у тому числі у коледжах у 14 областях України для учнів 10-х класів протягом 2012-13 навчального року. Навчальні матеріали для нового курсу (навчальна програма, підручник і робочий зошит для учня, а також навчальний посібник для вчителя) були розроблені Університетом банківської справи НБУ та Проектом USAID «Розвиток фінансового сектору» (FINREP) і затверджені Міністерством.
Метою викладання курсу «Фінансова грамотність» є забезпечення кращого розуміння молодим поколінням українців практичних аспектів фінансових питань, зокрема, здійснення заощаджень, інвестування, позики, а також розрахунок вартості надання індивідуальних фінансових послуг, таких, як страхування, кредитування для здійснення великих покупок і електронних карт. Курс також навчає фінансової відповідальності (сплата податків, повернення кредиту) і правам споживачів. Програма курсу розділена на чотири основні блоки: «Особисті фінанси», «Заощадження та інвестування», «Кредитування та позики», «Планування власного та сімейного бюджету» і складається з 30 уроків.
Упродовж другого (весняного) семестру 2011-2012 навчального року деякі елементи курсу викладалися у рамках пілотного проекту у 13 загальноосвітніх школах у п'яти різних регіонах України. Після отримання пілотним проектом винятково позитивних відгуків від учителів, учнів та незалежних фахівців, Міністерство затвердило викладання цього курсу в українських школах на експериментальній основі як факультативного предмету на наступні сім років.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом