Міністерство економічного розвитку і торгівлі розробило проект закону «Про стандартизацію», яким пропонується створити національний орган стандартизації, який не був би органом державної влади, і скасувати обов'язкове використання стандартів.
Текст законопроекту опубліковано на офіційному сайті Мінекономрозвитку.
Згідно з проектом закону, об'єктами стандартизації є матеріали, складники, обладнання, системи, їх сумісність, правила, процедури, функції, методи, діяльність або її результати, включаючи продукцію, процеси, послуги, персонал і органи, системи управління, а також вимоги до термінології , позначення, фасування, пакування, маркування, етикетування. Суб'єктами стандартизації є: центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері стандартизації та національний орган стандартизації.
Передбачається, що національний орган стандартизації займатиметься організацією, координацією і здійсненням діяльності з розробки, перевірки, перегляду, зміни, прийняття та скасування національних стандартів, кодексів усталеної практики і класифікаторів.
Крім того, згідно із законопроектом національні стандарти, кодекси усталеної практики та класифікатори, повинні, по можливості, враховувати особливі потреби розвитку, фінансові та торговельні потреби держав-членів Світової організації торгівлі. Стандарти повинні бути точними, чіткими і структурно уніфікованими, а вимоги, по можливості, мають стосуватися характеристик продукції, а не вимог до її конструкції чи опису.
Національні стандарти, кодекси усталеної практики та класифікатори застосовуються на добровільній основі, за винятком випадків, коли обов'язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами.
Стандарти, кодекси усталеної практики, класифікатори й технічні умови, прийняті іншими суб'єктами, що займаються стандартизацією, застосовуються на добровільній основі, за винятком випадків, коли обов'язковість їх застосування встановлена правовими актами. Застосування нормативних документів, прийнятих центральними органами виконавчої влади, може бути обов'язковим тільки для центральних органів виконавчої влади, а також організацій, що належать до сфери їх управління.
Крім того, законопроектом пропонується запровадити національний знак відповідності національним стандартам. Національний орган зі стандартизації має право встановлювати національний знак відповідності продукції національним стандартам. Опис та правила застосування національного знака відповідності продукції національним стандартам встановлюються національним органом стандартизації. Відповідність продукції національним стандартам добровільно підтверджується у порядку, встановленому національним органом стандартизації.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом