В Україні існують кілька міфів щодо людей з психічними розладами. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив голова асоціації психіатрів України Семен Глузман.
«Перший міф – про небезпеку психіатричних пацієнтів. Це дуже зручний міф, який часто використовується політиками, тому що це просте пояснення складних проблем. Але весь цивілізований світ знає, що незалежно від життя цих пацієнтів, переважна більшість насильницьких злочинів скоюють так звані здорові люди», - вважає він.
За словами Глузмана, другий міф полягає у тому, що українці дуже погано ставляться до людей з психічними розладами. Він навів дані соціологічного дослідження КМІС, яке показало, що приблизно 80% населення України з симпатією і переживаннями ставиться до психіатричних пацієнтів. «Тільки 1,4% опитаних засвідчили, що ставляться до таких людей з огидою. Я вивчав подібні дослідження в інших країнах, і ми виявилися толерантними», - підкреслив фахівець.
На його думку, основна проблема полягає в інтеграції таких людей у суспільство.
У свою чергу, заступник голови представництва ВООЗ в Україні Ігор Поканевич зазначив, що у світі живе близько мільярда людей з різними формами інвалідності. «Із них – 1/5 частина або 230 млн чоловік стикалися з проблемою стигматизації і стереотипізації», - підсумував він.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом