У Національному банку України пояснили, що відбулося з курсом долара і гривні на цьому тижні.
Як повідомив під час відео-мосту на тему «Ситуація на валютному і депозитному ринках: останні тенденції і прогнози на майбутнє» директор Департаменту аналізу та прогнозування грошово-кредитного ринку Національного банку України Сергій Кораблін, причиною цього було довгострокове рефінансування, видане Нацбанком комерційним банкам. Про це передає кореспондент ForUm'у.
«Не секрет, що НБУ тривалий час критикують за відсутність довгострокового ресурсу, у зв'язку з чим у комерційних банків зменшуються можливості щодо збільшення довгострокових позик у реальний сектор економіки. Після певних оцінок і консультацій НБУ було прийняте рішення, що ситуація з інфляцією у нормальному стані і ми можемо збільшити кредитний ресурс до одного року», - сказав він.
Представник Нацбанку зазначив, що минулої п'ятниці відбувся перший тендер з рефінансування. На ньому було видано 3,8 млрд грн. Ці кошти були видані банкам у понеділок.
«А у вівторок ми побачили, що частина цих коштів опинилася на валютному ринку. Ми очікували цього, але, природно, нам би хотілося, щоб усі ці кошти йшли у реальну економіку, щоб був збільшений кредитний портфель нашої банківської системи, але реалії такі – частина коштів опинилася на валютному ринку, і курс долара дещо виріс», - підкреслив він.
Кораблін зазначив, що подібна ситуація спостерігалася і в липні, і в серпні, але тоді, можливо, через проведення Євро-2012, а також відпускного сезону уваги на це не звернули.
«Тоді НБУ активно присутній на ринку, не збираємося відсиджуватися і на цей раз. Ми будемо виходити на ринок. Золотовалютні резерви перевищують 30 млрд дол, коштів більш ніж достатньо, щоб збити можливий надмірний попит та негативні очікування... Треба вичекати три-чотири дні, і я впевнений, що цей ажіотаж вщухне», - сказав він.