Президент Росії Володимир Путін поблизу орнітологічної станції під Салехардом 5 вересня взяв участь в експерименті «Політ надії» з порятунку рідкісного виду журавлів, проведеного орнітологами, повідомляється на офіційному сайті глави держави.
 
Як наголошується, Путін перебував за штурвалом мотодельтаплану, який журавлі приймають за свого ватажка. Всього президент зробив три польоти, один з яких був пробним і без птахів. Під час першого польоту з птахами за президентом піднявся тільки один журавель, проте з другої спроби в хвіст дельтаплана Путіна прилаштувалися п'ять птахів.
 

Як розповів сам Путін в інтерв'ю «Известиям», управляти монодельтапланом виявилося складніше, ніж винищувачем. «Мені просто пілот передав джойстик, я зробив пару рухів, бочку під його керівництвом. Але тут техніка більш чутлива. Якщо починає трусити, адреналінчик відразу підвищується. Але дуже цікаво, красиво», - зазначив він.

Як повідомляється, проект «Політ надії» передбачає відправку вирощених у неволі журавлів з гніздівель на Ямалі на зимівлю на південь Узбекистану в супроводі дельтапланеристів. Оскільки птахи вирощені в неволі, і не знають маршрутів перельоту, підтримка людини є для них необхідністю.
 

Загалом журавлі пролетять у супроводі фахівців близько 1,2 тисячі кілометрів, після чого вирушать на зимівлю разом з дикими птахами. Методика повернення журавлів у дику природу була винайдена у США у 2001 році, а в Росії застосовується вперше.

Раніше про намір Путіна взяти участь у проекті з порятунку стерхів заявила головний редактор видавничого дому та журналу «Вокруг света» Маша Гессен. За її словами, глава видавничого дому попросив видання висвітлити поїздку Путіна. Відмова зробити це стала причиною звільнення Гессен з «Вокруг света».


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

554