Фундаментальні підстави для порушення стабільності курсу гривні сьогодні відсутні, заявив керівник групи радників голови Національного банку України Валерій Литвицький.

«Глава Нацбанку неодноразово говорив, що ми дотримуємося політики стабільного курсу, що базується на фундаментальних факторах, що не означає його фіксації, і допускає незначні короткострокові коливання, викликані ситуативними причинами», - підкреслив радник.

За його словами, ситуація на валютному ринку знаходиться під контролем і вписується в зазначену політику стабільності курсу при його помірній гнучкості.

«Курс керований, а не фіксований. Але це - кероване плавання», - зазначив Литвицький, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Він додав, що такі коливання курсу не є «осіннім ексклюзивом», а були вони й раніше, зокрема, серпень цього року ринок почав з рівня 8,10 грн/$ 1, а закінчив, незважаючи на прогнози деяких експертів, зміцненням до рівня 8,05 грн/$ 1.

Радник голови НБУ уточнив, що за підсумками вівторка, 4 вересня, середньозважений курс гривні до долара, що розраховується Нацбанком з урахуванням всієї повноти даних за сучасними методиками, «а не за аматорськими і саморобними замірами», склав 8,09 грн/$ 1.

«Тому потрібно звикати до тенденцій гнучкості при збереженні основ стабільності обмінного курсу», - сказав Литвицький.

Він ще раз підкреслив, що Нацбанк сьогодні не бачить небезпеки для стабільності курсу.

«Фундамент середньострокової фортеці курсу залишається значним», - заявив керівник групи радників голови НБУ.

Він пояснив, що зростання економіки більш-менш впевнено тримається на рівні 2%, інфляція залишається найнижчою за роки вимірювань і однією з найнижчих у світі, бюджетний дефіцит не вийшов за прогнозні рамки, а платіжний баланс останнім часом демонструє чистий приплив , а його розрив за сім місяців мінімальний - $ 300 млн.

«У серпні позитивне сальдо інтервенцій Національного банку перевищило $ 400 млн. Тобто ми знову поповнюємо валютні резерви, що зберігаються на рівні близько 30 млрд», - повідомив Литвицький. Він нагадав, що це сталося втретє цього року після лютого і березня, коли позитивне сальдо інтервенцій склало відповідно $150 млн і $300 млн.

Керівник групи радників голови НБУ зазначив, що існує ефект сезонної активізації попиту на валюту й ефект збереження девальваційних очікувань, що підігрівається передвиборною риторикою і частиною мас-медіа.

«Але, про що неодноразово говорив Нацбанк, ми як і раніше не перебуваємо у стані атараксії, тобто нічого нероблення. Ми знаємо ринок, у нас є величезний досвід, ми знаємо, коли потрібно використовувати гармати, а коли - заходи м'якого реагування. Ми не бачимо підстав для хірургії, але пильність залишається підвищеною», - підкреслив Литвицький.

За його словами, інструменти реагування Нацбанку багаторазово апробовані і залишаються дієвими і надійними, що доводить перші позитивні реакції ринку в середу. «Ми завжди з'явимося в потрібний момент і не залишимо ринок без уваги, якщо це буде необхідно», - нагадав слова глави НБУ Сергія Арбузова керівник групи його радників.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

263