Експерти прогнозують, що зафіксований у липні профіцит платіжного балансу буде зберігатися до кінця 2012 року.

«Очевидно, що нинішній профіцит викликаний розміщенням єврооблігацій на 2 млрд доларів. Але, на мою думку, позитивне сальдо платіжного балансу буде спостерігатися і до кінця року», - вважає фінансовий експерт Володимир Белямінов.

Цьому, за його словами, також сприятиме хороший урожай зернових цього року.

Згоден з Беляміновім і виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко.

«Як би дивно не звучало, але цьому (профіциту платіжного балансу) допоможе і призупинення кредитування України Міжнародним валютним фондом, завдяки чому ми зможемо диверсифікувати інші борги, причому не тільки урядові. До того ж перед Україною не стоїть питання про сплату якихось великих боргів, які підлягали б поверненню до кінця поточного року», - вважає він.

Народний депутат, голова парламентського підкомітету з питань міжнародної економічної політики комітету з питань економічної політики Олексій Плотніков також прогнозує, що зафіксований у липні профіцит платіжного балансу збережеться у найближчі місяці, передають «Українські новини».

«Важко сказати, чи збережеться така тенденція до кінця року, але у вересні-жовтні, можливо, і пізніше ми будемо спостерігати позитивне сальдо платіжного балансу», - сказав він.

Цьому, за словами депутата, сприятиме хороший урожай зернових і експортні можливості вітчизняних аграріїв.

За словами старшого радника Альфа-банку (Україна) Романа Шпека, вищевказана тенденція збережеться за рахунок активної діяльності Національного банку на зовнішньому і внутрішньому ринках.

Нагадаємо, Національний банк вказує на формування позитивного сальдо зведеного платіжного балансу у липні на рівні 0,808 млрд дол.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

265