Президент Росії Володимир Путін вніс до Державної думи законопроект, що дозволяє чиновникам, які обіймають керівні посади, залишатися на службі до 70 років. Відповідні поправки пропонується внести до федерального закону «Про державну цивільну службу Російської Федерації», повідомила прес-служба Кремля.
Продовжувати термін служби можна не більше ніж до досягнення чиновником віку 65 років, а цивільному службовцю, який працює помічником або радником посадової особи, - до закінчення терміну повноважень цього чиновника.
Таким чином, особам, які заміщають посади категорії «керівники», належать до вищої групи посад і є найбільш досвідченими і висококваліфікованими працівниками, термін цивільної служби не може бути продовжений понад 65 років.
«З метою збереження на цивільній службі висококваліфікованого керівного кадрового складу законопроектом передбачається, що федеральних державних цивільних службовців, які обіймають посаду категорії «керівники», що належить до вищої групи посад, термін цивільної служби може бути продовжений за рішенням президента РФ до досягнення віку 70 років», - йдеться у пояснювальній записці.
Автори законопроекту вважають, що підвищення трудового віку чиновників-керівників «відповідало б загальній тенденції», яка законодавчо закріплена щодо суддів, прокурорських працівників та співробітників Слідчого комітету РФ: граничний вік перебування цих посадових осіб на посадах становить 70 років.
Зазначимо, що чинний на даний час у Росії закон визначає 60-річний вік граничним для перебування на державній цивільній службі.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом