Економіка

Банкіри вважають послаблення курсу гривні ситуативним

Українські банкіри вважають послаблення курсу гривні ситуативним і сподіваються на продаж валюти, якої бракує на ринку, Національним банком України (НБУ) із його резервів.

«З 15 липня Нацбанк не виходив з продажем валюти. І до цього додалося те, що вчора був вихідний день у США, а значить, всі вчорашні покупки випали на сьогодні. Оскільки девальваційні очікування ніхто не відміняв, то реакція міжбанку не забарилася проявитися. Крім того, по всій видимості, вчора банки багато продали готівки і, відповідно, сьогодні змушені підкуповувати», - пояснив своє бачення ситуації замглави одного із середніх банків з вітчизняним капіталом, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За його оцінкою, розвиток ситуації буде взято під контроль: Нацбанк вийде на ринок з продажем валюти.

«Зниження курсу на міжбанку є ситуативним і пов'язане із завершенням місяця. Наприкінці місяця проводиться виплата доходу за держоблігаціями, утримувачами яких переважно є нерезиденти, які конвертують одержані кошти у валюту. Крім того, наприкінці місяця валюту купує НАК «Нафтогаз України» для розрахунків за російський газ», - сказав заступник голови правління одного із банків з іноземним капіталом.

Як повідомлялося, курс гривні у вівторок прискорив ослаблення: котирування до 11:50 досягли 8,1480-8,1550 грн/$1 на тлі обмеженої пропозиції валюти.

Уряд України у розрахунках використовує курс гривні до долара 8,1 грн/$1 у 2012 році і 8,4 грн/$1 у 2013-2014 рр. У Нацбанку вважають прийнятною річну амплітуду коливань гривні у межах 2,5%. Курс гривні за підсумками 2011 року вийшов на рівень 8,0400 грн/$1.

Офіційний курс на 4 вересня - 7,9930 грн/$1.