Зростання депозитів населення в українських банках свідчить про повернення довіри до банків і про довіру до національної валюти. Про це в інтерв'ю газеті «Вечірній Київ» розповів голова правління Укргазбанку Сергій Мамедов.

«Зростання депозитних портфелів свідчить про новий рівень доходів населення, появу вільних коштів, які люди прагнуть не тільки витрачати, але й економити. Так що є сенс говорити, по-перше, про повернення довіри до банків, по-друге, про довіру до національної валюти. Звичайно, спостерігається ситуаційне перетікання депозитних ресурсів із гривні в долари і навпаки. Але це явище не є тотальним і не дає підстав для критичних висновків», - підкреслив банкір.

На думку Мамедова, залучити оборотні валютні ресурси, які перебувають поза банківською системою, зможе, у тому числі, введення Мінфіном валютних казначейських зобов'язань для населення.

«Такого роду казначейські зобов'язання можуть стати додатковим інструментом фінансових заощаджень, альтернативним традиційним депозитним продуктам, інструментом високого ступеня надійності, оскільки держава є достатньо надійним позичальником. Цей продукт є цікавим з точки зору довгострокового інвестування. Також не виключаю, що він дозволить залучити в економіку країни додаткові валютні ресурси, зокрема, ті, які перебувають у тіньовому обороті. Важливо і те, що емітовані Мінфіном облігації можуть служити заставою у процесі видачі банками кредитів фізичним особам», - підкреслив він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

267