У липні продовжилося зниження індексу споживчих цін (ІСЦ) - на 0.2% за місяць, але за вирахуванням сезонного фактора ІСЦ у липні в порівнянні з попереднім місяцем виріс на 0.8%. У річному вимірі ІСЦ знизився на 0.1%. Про це йдеться в аналітичній записці «Аналіз інфляції» за липень 2012 року, розміщеній на офіційному сайті НБУ.

У Нацбанку зазначили, що базова інфляція у річному вимірі продовжила зменшуватися (до 3.1% станом на кінець липня, 1.8 п. п. - внесок у річну зміну ІСЦ). У порівнянні з попереднім місяцем базовий ІСЦ (БІСЦ) не змінився.

За даними НБУ, цьому сприяла послідовна монетарна політика Національного банку України, яка продовжує надавати стримуючий вплив на інфляційний тиск з боку попиту, а також цьому сприяв більш низький потенційний рівень внутрішнього споживчого попиту (розрив ВВП у II кварталі склав 1.7%).

Зниження цін на сирі продукти призвело до продовження уповільнення зростання цін на продовольчі товари з високим ступенем обробки. Зростання вузького базового ІСЦ у річному вимірі уповільнилося до 0.4% завдяки зміцненню номінального ефективного обмінного курсу гривні.

Зниження інфляції у липні було повністю обумовлене зниженням небазової компоненти на 0.4%. У річному вимірі зниження небазового ІСЦ, як і загального індексу споживчих цін, значно сповільнилося - з 7.1% у червні до 4.2% у липні (-1.9 п. п. - внесок у річну зміну ІСЦ). Основним чинником цього залишається динаміка цін на сирі продукти, які знизилися на 7.2% у річному вимірі, в основному за рахунок значної пропозиції продовольчих товарів. Ціни на групу товарів і послуг, які регулюються адміністративно, знизилися на 0.2% у річному вимірі (у липні зросли на 0.4%). Зростання цін на паливо у річному вимірі продовжило сповільнюватися - до 4.9% станом на кінець липня за рахунок зниження цін на нафту на світових ринках у II кварталі.

Крім того, у липні відбулося істотне зниження індексу цін виробників (ІЦВ) - на 2.9%, а його зростання у річному вимірі уповільнилося до 1.4%, що пов'язано зі зниженням як внутрішнього, так і світового попиту. Найбільший позитивний внесок (2.7 п. п.) у літню зміну ІЦВ обумовлений зростанням цін у виробництві та розподілі електроенергії, газу і води на 13.7%, негативний (-1.4 п. п.) - зниженням цін на 6.7% у металургійній галузі.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

244