Кліматичні умови у цьому році, незважаючи на тривалий посушливий період, дали можливість виростити в Україні значний врожай зернових. Він, хоч і поступається за валом торішньому, однак дозволяє забезпечити як внутрішні потреби продовольчого ринку та тваринництва, так і створити експортний потенціал, вважає голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калетник.
За його словами, експортний потенціал зерна у цьому році, з урахуванням 5-7 млн тонн перехідних запасів урожаю 2011 року, складе приблизно 20 млн тонн.
Глава парламентського комітету також вважає, що введення квот або експортних мит на експорт зерна у цьому році можливо тільки з суб'єктивних причин, передає «From-UA».
«Об'єктивних причин на це немає», - стверджує він.
У будь-якому разі, на думку депутата, кожне рішення уряду має бути підкріплене відповідними розрахунками, аналітикою та чітким баченням ситуації на ринку. «Крім того, всіх учасників ринку необхідно завчасно інформувати про наміри держави. Це зніме непотрібну напруженість і позбавить підприємців від додаткових витрат», - зазначає Григорій Калетник.
Він також упевнений, що при цілеспрямованій державній підтримці сільськогосподарського виробника Україна зможе стати одним із світових лідерів щодо поставок продовольства.
Очолюваний депутатом комітет до 15 вересня, коли Кабінет Міністрів України повинен внести на розгляд Верховної Ради проект державного бюджету на 2013 рік, буде пропонувати включити у державні витрати фінансування програми щодо реальної підтримки фермерських та середніх сільськогосподарських підприємств. Це допоможе їм вирішити питання забезпечення себе технікою, засобами захисту рослин та пально-мастильними матеріалами. Крім цього, комітет буде пропонувати виділити кошти на будівництво та ремонт сільських доріг, підтримку об'єктів соціальної сфери.
«Якщо щорічно направляти на підтримку села і його трудівників 10 мільярдів гривень, то за 5 років ми зможемо відродити українське село», - упевнений Григорій Калетник.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом