Вчора українці відсвяткували День Незалежності – українській державі виповнився 21 рік. Як проходило святкування на головній вулиці країни та у центрі столиці, спостерігав кореспондент ForUm`у.

Хрещатик був готовий приймати гостей з самого ранку. Вже о 9-й годині чисто прибраною і перекритою для автомобілів вулиці гуляли люди. Продавці виставляли морозиво, повітряні кульки і пиво, а організатори концертів і спортивних заходів доставляли стільці та інвентар.

 
Але найбільше уваги привернула виставка величезних писанок, зібраних із усіх регіонів країни. Під час перевезення деякі орнаменти пошкодилися, тому майстри підфарбовували свої творіння прямо на Майдані Незалежності під саундчек молодих виконавців. З 9-ї ранку на сцені йшла підготовка до вечірнього концерту – проводилися останні репетиції і розспівувалися схвильовані музиканти.
 
 
У цей святковий день не обійшлося і без політики. На Софіївській площі мітингувальники, прихильники «Партії регіонів», слухали звернення Президента України Віктора Януковича до народу, а опозиціонери зібралися прямо навпроти опонентів і мітингували на Михайлівській площі.

 
 

Прихильники опозиції мали намір також зібратися у парку ім.Т.Шевченка, проте його охороняли правоохоронці, щоб, як розповіли самі міліціонери, Президент міг покласти квіти до пам'ятника Шевченку.
 

Після того, як парк покинули всі урядові автомобілі, колона опозиціонерів пішла з Михайлівської площі до парку ім.Шевченка. Там був розгорнутий найбільший прапор України, який тримали кілька сотень українців.

 

Правда, українці, які гуляли по Хрещатику, ніяк не пов'язували це свято з політикою. Традиційно перекритою вулицею гуляли сім'ї з маленькими дітьми, які купували морозиво, повітряні кульки та дитячі книги українською мовою.

 
 
Хтось спостерігав за чемпіонатом з баскетболу 3 на 3, хтось вибирав собі вишиванку, а хтось ними вихвалявся.
 

«Ми приїхали спеціально делегацією із Івано-Франківська, щоб відзначити це велике і важливе для нашої держави, нашого народу свято. Ми – молода держава, але я вірю, що ми виростемо і змужніємо. І вірю, що ми будемо у Європі», - розповіла одна із учасниць делегації.
 
 
Хоча деякі присутні були засмучені, що мало українців вирішили надіти вишиті сорочки: «Це ж свято душі! Тільки ось людей у ​​ вишиванках не так уже і багато. Але це нормально. Ми – учасники народного ансамблю. У нас є вишиванки, тому ми часто їх надягаємо, часто виступаємо. Якби я не співав, то, можливо, у мене теж би не було вишиванки. Я би теж радів цьому святу, але в іншому одязі. Я не думаю, що це найголовніше. Головне – бути патріотом і любити свою країну, а решта – формальності».
 
 
«День Незалежності багато значить для мене. В першу чергу, це те, що ми дійсно отримали цю Незалежність, що ми відчуваємо себе як нація, тому що ми древня нація. І мені дуже приємно, що і діти, і онуки, і всі у вишиванках. Ми хочемо продовжувати цю українську традицію, тому надягаємо на кожен День Незалежності вишиванки. Погано, що сьогодні мало людей прийшли у вишиванках. Раніше вишиванка була більш поширена. А тепер уже третій рік приходить у занепад», - розповів один із гостей свята.
 

Дехто нарікав на те, що купити традиційну українську сорочку складно, та й дорого: «Вишиванка – це український атрибут, який потрібно надягати на День Незалежності. Але ця незалежність формальна. По суті справи, вона не існує. Але у вишиванках сьогодні досить багато людей. Я думаю, справа у тому, що не кожен може цей атрибут купити. Мені, припустімо, дружина вишивала. Хоча одяг, у якому ми сьогодні вирішимо відсвяткувати День Незалежності, не відіграє головної ролі. Важливо залишатися українцем і пам'ятати, що це означає насправді».
 

«Ми живемо в Україні, і сьогодні день України, тому наділи вишиванки. Вишиванка – це давній символ України. Сьогодні вдалий день, щоб вдягти її, щоб люди об'єдналися і зрозуміли, чим вони відрізняються від інших народів. Ми – українці, і потрібно це проявляти. Потрібно купувати наші товари, підтримувати наші традиції. Якщо будемо більше думати про себе, ніж поклонятися іншим, то й жити будемо краще», - вважає киянин Сергій.
 
 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1777