Активну участь небанківських фінансових і кредитних установ у реалізації соціальної ініціативи Президента України «Доступне житло» може значно прискорити виконання цієї надважливої програми. Таку думку висловив голова Нацкомфінпослуг Андрій Стасевський під час відвідування виставкового форуму «Доступне житло»: від держави для людини, від ідеї до квартири» в Українському домі, повідомили ForUm'у у прес-службі Нацкомфінпослуг.
У відомстві нагадали, що на сьогодні у цій державній програмі беруть участь тільки банківські установи. «При цьому встановлені досить жорсткі вимоги щодо умов такого кредитування. Порядком не передбачена участь небанківських фінансових установ у фінансуванні будівництва доступного житла, що обмежує можливості розвитку програми. Про це зараз свідчить невелика кількість договорів, укладених з позичальниками у рамках програми», - зазначив Стасевський.
«Про розширення цих можливостей за рахунок участі небанківських фінансових установ говориться у нещодавно ухваленому законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння іпотечному кредитуванню» від 5 липня поточного року, у першій статті якого передбачається компенсація відсотків, сплачуваних не тільки банкам, але й іншим фінансовим установам за кредитами, отриманими громадянами за Програмою будівництва доступного житла», - заявив він.
За словами Стасевського, Нацкомфінпослуг підтримує ініціативу небанківських фінансових установ щодо їхньої участі у Програмі. «З цією метою Нацкомфінпослуг планує найближчим часом провести додаткові консультації з цього питання з асоціаціями та об'єднаннями небанківських кредитних установ, що входять до наглядової компетенції Комісії», - зазначив він.
Глава відомства підкреслив, що для кращого втілення соціальної ініціативи Президента України «Доступне житло» Нацкомфінпослуг підготувала пропозиції щодо розширення участі небанківських фінансових установ у фінансуванні будівництва доступного житла, які найближчим часом будуть внесені на розгляд уряду.
«Однією із останніх законодавчих новацій, на виконання якої спрямовані зусилля регулятора, є зміни у Закон України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» щодо впровадження типового договору про участь у фонді фінансування будівництва (ФФБ), що буде затверджений Кабінетом Міністрів України. На сьогодні Нацкомфінпослуг уже виконує доручення щодо розробки та внесення на розгляд Кабінету Міністрів проекту відповідного рішення уряду. Введення типового договору про участь у ФФБ підвищить рівень захисту прав та інтересів довірителів ФФБ, а також довіру населення до небанківських фінансових установ - управителів ФФБ», - заявив Стасевський.
За його словами, це важливо, враховуючи масштаби ринку послуг, що надаються зазначеними фінансовими установами.
«Зараз в Україні 90 фінансових компаній мають ліцензії на здійснення діяльності щодо залучення коштів установників управління майном для фінансування об'єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю. Загальна кількість довірителів, які уклали договори з фінансовими компаніями-управителями щодо участі у ФФБ, становить 12 346 фізичних та 116 юридичних осіб. На сьогодні фінансовими компаніями-управителями ФФБ залучено коштів для фінансування об'єктів будівництва на суму понад 7,5 млрд. гривень», - підсумував він.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом