Сьогодні в енергобалансі України частка зеленої енергетики складає менше 1%, незважаючи на багаторічні розмови про перспективи використання сонця і вітру для виробництва електроенергії. При цьому більше 100 об'єктів та понад 60 приватних компаній, які виробляють «зелену» енергетику, дотуються за рахунок перехресного субсидування усіма іншими видами генерації і промисловістю як найбільшим споживачем електроенергії. Про це з посиланням на думку аналітика Сергія Дубова з інвесткомпанії «Профіт Гарант» пишуть «Економічні вісті».

У 2011 році встановлена ​​ потужність «зелених» електростанцій збільшилася більш ніж у 2,5 рази. В основному це відбулося за рахунок сонячних електростанцій Криму, потужність яких зросла у 54 рази, до 185,7 МВт. За минулий рік сонячні станції виробили 30 тис. МВт-год електроенергії, що склало 0,7% загального споживання електроенергії півострова.

Сергій Дубов підрахував, що це у 320 разів менше, ніж один атомний енергоблок, витрати на будівництво якого у 12 разів більші, ніж для 185 МВт сонячних потужностей (якщо виходити із кредитної пропозиції «Ощадбанку» для розвитку сонячної енергетики).

Газета зазначає, що ситуація, коли ціна на електроенергію для українського населення залишається однією із найнижчих у Європі, може змінитися, якщо в країні стрімкими темпами почне збільшуватися виробництво електроенергії із відновлюваних джерел, передає «From-UA».

При цьому, пише газета, для України зараз характерна практика, коли держава інвестує приватний бізнес. Так, у 2011 році державний «Ощадбанк» виділив 2,6 млрд грн інвестицій на розвиток сонячної енергетики. Таким чином, держава по суті проінвестувала більше половини із введених у дію у минулому році 100 МВт потужностей сонячної генерації. Лідируючим виробником сонячної енергії в Україні є компанія Activ Solar, яку пов'язують із секретарем РНБО Андрієм Клюєвим, зазначає газета.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

212