Восени Кабінет Міністрів України планує запустити програму часткової компенсації вартості ліків від гіпертонічної хвороби для пацієнтів. Про це сьогодні у ході прес-конференції заявив заступник міністра охорони здоров'я Роман Богачов, передає кореспондент ForUm'у.
«В Україні хворіють на артеріальну гіпертензію 12 млн чоловік - близько 32% дорослого населення. Тільки 60% із них знають про своє захворювання, 40% із яких більш-менш системно лікуються», - повідомив він.
За словами чиновника, якщо вдасться збільшити кількість тих, хто буде звертатися за кваліфікованою допомогою лікарів і проходити лікування, кількість смертей від серцево-судинних захворювань значно зменшиться.
Також Богачов повідомив, що 25 квітня цього року Кабмін прийняв постанову «Про реалізацію державного регулювання цін на лікарські препарати для лікування пацієнтів, осіб з гіпертонічною хворобою».
За його словами, у цілому в пілотний проект включені 243 препарати. З 1 серпня цього року націнка на них не перевищує 37,5% від граничної оптово-роздрібної ціни, що є першим етапом урядового проекту.
«Восени ми плануємо реалізувати другий етап - запровадити механізм часткової компенсації ціни на ліки від гіпертонії», - повідомив Богачов. Він пояснив, що, згідно з цим проектом, пацієнти з рецептами будуть купувати в аптеках ліки, виплачуючи лише частину вартості медпрепарату. Однак знижка не надаватиметься за рахунок аптекарів. Провізори будуть збирати рецепти у покупців, звертатися з ними у місцеві управління охорони здоров'я та отримувати грошову компенсацію.
Крім того, він зазначив, що механізм компенсації вартості ліків поки на стадії розробки, і остаточні ціни на препарати поки не можна назвати. Однак чиновник зауважив, що медикаменти вітчизняних виробників пацієнти зможуть купувати з більшою знижкою, ніж закордонні ліки. Богачов повідомив, що вся програма оцінюється приблизно у 300 млн грн для всієї України до кінця 2012 року.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом