Луганська обласна рада на сесії 17 серпня ухвалила рішення про реалізацію на території області положень закону «Про засади державної мовної політики», що передбачає надання російській мові статусу регіональної.
За ухвалення цього рішення проголосували 96 депутатів із 98 зареєстрованих (всього у раді 124 депутати).
Документ прийнятий у рамках реалізації положень чинного закону «Про засади державної мовної політики», передають «Українські новини».
У рішенні також сказано, що облрада рекомендує сільським, селищним, міським радам розглянути це питання і прийняти рішення про використання регіональної мови у своїй роботі, діловодстві, документації.
Акти облради приймаються державною мовою або російською мовою і офіційно публікуються цими мовами; у роботі, діловодстві і документації облради може використовуватися російська мова.
Як раніше повідомляв ForUm, Верховна Рада України 3 липня прийняла ініційований Партією регіонів закон «Про засади державної мовної політики», яким зміцнюються позиції російської та мов інших національних меншин у регіонах, де їхня чисельність 10% і вище.
8 серпня Президент України Віктор Янукович підписав цей закон, 10 серпня він набув чинності.
Нагадаємо, раніше Одеська міськрада також ухвалила рішення про визнання російської мови на території міста регіональною, пізніше російська мова стала регіональною в Одеській області.
16 серпня Запорізька облрада визнала російську мову регіональною і Севастопольська міська рада прийняла рішення, згідно з яким російська мова у місті отримала статус регіональної.
16 серпня позачергова сесія Донецької облради надала російській мові статус регіональної.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом