Консорціум у складі ExxonMobil Exploration and Production Ukraine BV, британсько-нідерландської Shell, Petrom (Румунія, «дочка» австрійської OMV) і НАК «Надра України» став переможцем конкурсу на укладення угоди про розподіл продукції щодо Скіфської нафтогазоносної ділянки на шельфі Чорного моря. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на прес-конференції заявив міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький.

За його словами, у конкурсі на розробку цього шельфу також брала участь компанія LUKOIL Overseas Ukraine B.V.

«Кабмін підтримав пропозиції міжвідомчої комісії щодо укладення договору з розподілу продукції та визначення переможця групи компаній - Exxon Mobil», - зазначив Ставицький.

Він підкреслив, що підписання угоди з розподілу продукції відбудеться вже цього року. «Після укладання угоди держбюджет отримає 325 млн доларів. Також переможці запропонували 25% Україні у вигляді частки при розподілі продукції», - сказав він.

Також міністр зазначив, що частка НАК «Надра України» у даному проекті складає 10%, й іноземні компанії погодилися повністю профінансувати участь «Надра України» в проекті.

За словами Ставицького, Скіфське родовище має запаси газу, за попередніми оцінками, на рівні 200-250 млрд кубометрів. За рік планується видобувати як мінімум 5 млрд кубометрів газу.

Крім того, він розповів, що газ, добутий на цьому родовищі, продаватиметься на внутрішньому ринку України за ринковими цінами, що діють на період продажу. За його інформацією, коли проект запрацює на повну потужність, реалізація газу власного видобутку дозволить знизити ціни на імпортований газ.

Міністр додав, що також планується тендер щодо розробки сухопутного родовища газу на площі Слобожанська на території Полтавської та Харківської областей.

За його словами, якщо всі заплановані заходи щодо зменшення залежності від імпортного газу вдасться реалізувати, то до 2020 року Україна зможе видобувати близько 45 млрд кубометрів газу, а за умови впровадження енергозберігаючих технологій це дасть можливість повністю відмовитися від імпортного газу.

Дмитро Хилюк,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

737