Заступник голова Національного банку України Валерій Прохоренко зазначив, що НБУ задоволений низькими показниками інфляції.

«Показники інфляції в Україні у поточному році залишаються одними із найнижчих в історії та одними із найнижчих у світі. Проведення Національним банком України виваженої грошово-кредитної політики сприяло формуванню стійкого дезінфляційного тренду», - сказав Прохоренко в інтерв'ю журналу «Банкір».

При цьому він нагадав, що Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки «Багате суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та Основними принципами грошово-кредитної політики на 2012 рік передбачено зниження показника приросту споживчих цін до 5-6% у 2014 р. з подальшим утриманням його у межах 3-5%.

Представник Центробанку зазначив, що, враховуючи сприятливу інфляційну динаміку, НБУ в останні місяці ухвалив низку заходів, спрямованих на підтримання процесів економічного зростання, зокрема, зменшення облікової ставки. За його словами, у поточному році, в умовах зниження інфляційних ризиків, регулятор тричі знижував ставки за постійно діючими механізмами рефінансування овернайт (кожен раз на 0,25 процентних пункти), а також знизив на 0,25 п.п. облікову ставку, яка на сьогодні становить 7,5%.

Фахівець зазначив, що регулятором була проведена лібералізація умов проведення операцій прямого репо та впроваджені гнучкі вимоги до формування банками обов'язкових резервів, збільшені максимально можливі терміни проведення операцій з рефінансування.

«Оскільки заходи грошово-кредитної політики відображаються на показниках реального сектора з певним лагом, ефект від вжитих дій доцільно буде оцінити через певний час. У разі сприятливої ​​ інфляційної ситуації та відсутності ризиків для стабільності гривні, Національний банк продовжить прийняття кроків щодо монетарного стимулювання. Це, зокрема, може відбуватися через використання процентних ставок, які поступово стають ключовим інструментом Національного банку», - зазначив представник Центробанку.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

282