Сьогодні температура повітря у Києві становить +36 С, що є рекордом за останні 112 років. А СЕС днями заборонила купатися на всіх 11 міських пляжах Києва. Як пояснюють медики, через сильну спеку погіршилися показники якості поверхневих водойм. Чи вплине ця заборона на бажання киян хоч якось охолодитися, дізнавався кореспондент ForUm`у.


Інспекцію ми почали з одного із найчистіших, на думку киян, міських пляжів. Він знаходиться біля озера Вербного на вул. Приозерній (Оболонський район). Там немає офіційно обладнаного пляжу, але городяни приходять туди купатися щодня з ранньої весни і до пізньої осені.
 
 

З 8 ранку на пляжі вже були жителі довколишніх будинків. Одні купалися самі, інші купали дітей, а деякі засмагали й обговорювали заборону СЕС на купання. І хоча більшість відпочивальників знали про заборону, але їх це не зупинило і навіть не лякало. Від спеки кияни стомилися також сильно, як і від «страшилок» про інфекції у воді.
 
 

Валентина, 63 роки:
 
- Я, коли купаюся, в рот воду не беру. Потім приходжу додому і гарненько миюся, щоб змити це все з себе. Обов'язково мию руки. Треба не боятися - і нічого не буде.
 

Оксана, 24 роки:
 
- Ой, та вони закривають ці пляжі щороку. Я тут вже 7 років купаюся і ніколи ні в кого не було проблем зі здоров'ям. Тому ніхто не боїться. Батьки і дітей сюди водять купатися, так що нічого страшного в цих заборонах немає.
 

Антоніна, 56 років:
 
- А чого боятися? А куди нам іти? Якби закрили вхід, то може і не ходили б і знали, що купатися небезпечно. Людина ж не знає, де можна, а де не можна. Правда тут все починає заростати водоростями, але ми все одно купаємося. Цими заборонами вони хочуть забрати в нас місця відпочинку. Хочуть залишити Київ без води. Вони щось згортають на якісь палички, визначаючи температуру повітря. Якщо вода брудна - то нехай чистять, а не забороняють. Не всі люди мають можливість виїхати кудись за місто. Вони, може, і відпочивають в Ніцці і на Мальдівах, а нам залишається тільки тут. Тому ми будемо боротися і не віддамо їм останні місця для відпочинку.
 

Андрій, 34 роки з однорічним сином Олексієм:
 
- А ми не чули ні про які заборони.
 

Олександр, 43 роки:
 
- Тут чиста, на перший погляд, вода. Це ж озера, а вони не сполучаються з Дніпром. Вода «закрита», тому її чистять. А що там у ній насправді... Ну, а куди людям подітися? Заборони - це на папері. А в житті - спека під 40 градусів. Хто ж може таке витримати? Люди купалися, купаються і будуть купатися.
 

Після цього кореспондент ForUm`у вирішив дізнатися, чому кияни продовжують купатися не тільки в озерах, а й у Дніпрі, знаючи про стан води у ньому. Адже, як було відомо, ще до заборони СЕС річка не відрізнялася високою якістю і чистотою. Тому ми вирушили на Труханів острів, щоб перевірити, хто і як дотримується заборони на купання.
 

З самого ранку, коли сонце ще не встигло нагріти воду, біля Дніпра стоїть їдкий запах сірководню. Та й вода дуже мутна, покрита шаром водоростей. Купатися в ній зовсім не хотілося, у тому числі і тим, хто все ж поринав. Заходити в таку воду городян, за їхніми словами, змушує спека і бажання охолодитися. А для когось щоденний заплив став традицією, яку не можна порушувати. Адже плавання - це запорука здоров'я. У це кияни вірять. А в те, що купатися в Дніпрі небезпечно, - ні.
 
 
 
 
Сергій, 36 років:

- Не особливо довіряю СЕС. Стільки років тут люди купалися, і ця заборона навряд чи когось зупинить. Скільки разів уже говорили: небезпечно, небезпечно... Але, як бачите, поки всі живі-здорові. Тому, навіть, не знаю, на кого ця заборона подіє.


Владислав, 53 роки:
 
- Вода, звичайно, така, що лізти не хочеться. Але ж така спека стоїть! До того, як СЕС заборонила купатися, вода була точно така ж, і були в ній палички та інфекції. Головне під час купання - це голову не мочити і щоб у дихальні шляхи вода не потрапила. Ми скільки купаємося і все гаразд, тому головне - не наковтатися води.
 

Аня, 27 років:

- А я не купаюся. Тільки руки і ноги обмиваю, тому що зовсім жарко. Але в воду не лізу, можна всякого нахапатися. А зовсім не ходити влітку на пляж - це теж не вихід.

Андрій, 44 роки:

- Я щодня роблю заплив на 30-40 хвилин. У воді зелень, водорості, а на дні товстий шар мулу. Коли пускають воду, то стає краще. Хоча на Трухановому острові вода чистіша, ніж, наприклад, у Гідропарку. Якби чистий пляж, то було б краще. А то виходиш із води, а тут скло, пляшки, кульки. Обіцяли почистити після шведів (шведських уболівальників на Євро-2012 - Ред.), але все одно стільки сміття валяється.


Маша (43 роки) з донькою Ганною (14 років):
 
- У київській воді ми не купаємося. Вона ж страшна. Ми тут тільки засмагаємо. А купаємося в морі, басейні, аквапарку.
 

Як пояснили в СЕС, на пляжах справді можна перебувати, лише плавати у воді не можна. За останніми результатами досліджень, як розповів заступник головного лікаря Київської міської СЕС Юлій Жигалов, у воді є перевищення лактозопозитивної палички, яка є індикатором загального забруднення, і ці перевищення становлять у 5-6 разів. Норма - 5 тис. на літр, тобто 25-30 тис. на літр.
 

Коли СЕС офіційно дозволить киянам купатися, поки невідомо, все залежатиме від температури повітря. «Коли буде офіційне відновлення купального сезону - невідомо, це залежить від природного фактору. У 2010 році протягом 2 місяців була велика спека, і вода відновилася тільки на початку жовтня. Зрозуміло, що відновлення купального сезону вже було неактуальним. Як буде у цьому сезоні, ми не знаємо. Але поки є такі показники, то, звичайно купатися не дозволимо», - уточнив Жигалов.
 

Він нагадав, що на початок пляжного сезону у Києві планувалося відкриття 11 офіційних пляжних зон, і СЕС погодила 7 пляжів. Але, починаючи з 8 червня, у зв'язку з високою температурою повітря СЕС поступово виносила постанови про заборону купання.
 

Як переконався ForUm, киян не лякають заборони і вони не збираються чекати офіційного дозволу від СЕС. Деякі просто не довіряють санслужбі, а хтось бачить у цих заборонах бажання забрати пляжі. У кожному разі, на пляжах з 7 ранку, навіть у будній день, усвідомлено засмагають і купаються у потенційно небезпечній воді цілі сім'ї з однорічними малюками та підлітками. Жителі столиці просто не бачать альтернативи і сподіваються, що «авось» спрацює і цього разу. А медики радять одразу після купання прийняти душ, що на київських пляжах зробити практично неможливо.

Втішає у цій ситуації лише одне: директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда пообіцяв, що вже 8 серпня в Україні очікується зниження температури.

Тетяна Григор'єва, фото Максима Требухова,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

895