Директор Генерального департаменту інформаційних технологій і платіжних систем Національного банку України Наталія Синявська стверджує, що визначення граничних сум розрахунків готівкою, яке вводиться законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування платіжних систем і розвитку безготівкових розрахунків» як функція Національного банку, буде встановлюватися з урахуванням ситуації в економіці, повідомляється на офіційному сайті НБУ.

«У законопроекті є норма, яка дозволяє Національному банку встановлювати граничну суму розрахунків. Ця сума визначатиметься після аналізу економічної ситуації для того, щоб не створити якусь напругу в країні», - підкреслює представник Національного банку України.

Фахівець уточнює, що зараз таких обмежень у чинному законодавстві немає. «Зараз обмежень немає і цей законопроект також не вводить такого обмеження. Він лише говорить про те, що це можна буде зробити», - зазначила Синявська.

Потенційно нововведення залежатиме також від його комфортності для населення.

«Світовий досвід свідчить про те, що встановлюється досить високий рівень готівкових розрахунків для того, щоб пересічні громадяни, які здійснюють якісь покупки у торговельних мережах, не відчули дискомфорту. Введення обмежень стосуватимуться тільки великих покупок», - запевняє вона.

Синявська також зазначає, що законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування платіжних систем і розвитку безготівкових розрахунків» враховує міжнародні стандарти.

«При розробці законопроекту був використаний досвід провідних світових лідерів. Ми проводили консультації з Банком міжнародних розрахунків, з Європейським центральним банком. Багато місій міжнародних організацій працювали в Україні і всі їхні пропозиції були враховані», - розповіла представник Нацбанку.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

709