Українська грошова реформа 1996 року увійшла в історію як одна з найбільш ліберальних і відкритих. Про це в інтерв'ю «The Prague Post» сказала директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова.
За її словами, реформа дозволила Україні залишити у минулому перехідну валюту, на яку припав основний негатив початку 90-х: гіперінфляція, стрімкі курсові падіння, втеча населення від грошей, бартеризація економічних відносин і т.д.
У міру подолання зазначених проблем ставала очевидною необхідність введення в обіг валюти, позбавленої подібного «минулого». Завдяки цьому вона повинна була стати надійним інструментом платежів, обороту, заощаджень.
«Важливо, що реформа не носила конфіскаційного характеру: обмін проводився без жодних обмежень. При введенні гривні карбованці обмінювалися в співвідношенні 100 000:1. Якийсь час у готівковому обігу одночасно використовувалися як гривні, так і карбованці. Це дозволило зняти ажіотаж серед населення, зміцнивши з самого початку довіру до нової національної одиниці», - зазначила Щербакова.
Крім цього, підкреслила банкір, реформа 1996 року стала успішною так само завдяки серйозній підготовчій роботі та коректному вибору моменту, що підходив для її проведення.