Полiтика

Глава ЦВК упевнений, що не буває виборів без порушень

Голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал вважає, що, незважаючи на всі старання, оцінка виборів іноземними спостерігачами буде у кращому разі «задовільно».

«Ще на попередніх виборах, парламентських 2007 року і президентських 2010-го, я відчував деяку зумовленість в оцінці виборів з боку частини іноземних спостерігачів. Тоді наші західні партнери були в очікуванні демократичного «поступу» України. Сьогодні у мене таке відчуття, що як би ми не старалися, яке б відеоспостереження не організували, оцінка виборів буде в кращому разі «задовільно». Проте я чекаю і хочу, щоб іноземних спостерігачів було багато. І завжди вважав, що чим більше спостерігачів, тим краще для всіх нас», - заявив він в інтерв'ю «Коммерсант-Україна».

Говорячи про можливі порушення під час виборів, він закликав не вживати у цьому випадку слово «фальсифікації». «Це погане слово, давайте називати таке явище порушеннями різного ступеня грубості. Я скажу банальність, що «немає виборів без порушень», але це так. До того ж ми пострадянська країна, пострадянське «недогромадянське» суспільство з усіма наслідками, що витікають звідси», - зазначив глава ЦВК.

На думку Шаповала, політичні сили в Україні дозволяють собі «більше», ніж, наприклад, у Британії або ФРН, і це в суспільстві вважається нормальним. «Не сумніваюся, що будуть спроби порушень з різних сторін. Наскільки масштабні - це питання. Мене по-своєму тішить, що в нашій країні більш ніж гостра політична конкуренція, і для мене, як організатора виборів, це плюс. Політичні противники так один за одним спостерігають, що я можу іноді в сторону відійти! Чому сьогодні говорять про масштабні фальсифікації? Думаю, це профілактика, політична обробка, щоб потім можна було пояснити результати, якщо вони не задовольнятимуть», - підсумував він.

Як раніше повідомляв ForUm, 6 липня Верховна Рада України прийняла в першому читанні і відразу в цілому закон «Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів 28 жовтня 2012 року».

4 липня Верховна Рада України внесла зміни до державного бюджету на 2012 рік щодо виділення коштів на оснащення виборчих дільниць системами відеоспостереження.