Економіка України сповільнюється через боргову кризу в єврозоні. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив старший економіст Представництва СБ в Україні Руслан Піонтковський.

За словами експерта, зростання на 2% в I кварталі досягнуто за рахунок розширення внутрішнього попиту: споживання виросло на 7,9%, валове нагромадження основного капіталу - на 7,6%. Дефляцію споживчих цін у червні (мінус 1,2%) обумовило здешевлення продуктів харчування і динаміка монетарної політики Національного банку. Разом з тим, ослаблений зовнішній попит стримує зростання промислового виробництва в II кварталі.

Економіст продовжив, що в першому півріччі дефіцит рахунку поточних операцій у вітчизняній економіці стабілізувався на тлі низьких закупівель природного газу та скорочення готовності інвесторів до ризиків. При цьому спад імпорту газу призвів до загальної стабілізації імпортної динаміки.

«Ми очікуємо, що темпи зростання ВВП на рівні 2% зберігатимуться і за підсумками всього 2012 р. Що стосується наступного року, то ми очікуємо прискорення економічного зростання України до 3,5%, що буде пов'язано з поступовим виходом із кризи у Європі та зростанням сукупного ВВП Євросоюзу на 0,7%. А подальше поліпшення зовнішньої кон'юнктури у 2014 р. дозволить українській економіці у даному році зрости ще більше - на 4%», - зазначив Піонтковський.

Він додав, що зростання зовнішнього та внутрішнього попиту прискорить економку країни, але цього буде недостатньо для системної макроекономічної рівноваги і стабілізації очікувань.

«Для повноцінного економічного розвитку необхідні структурні реформи, зокрема ті, що передбачені президентською «Програмою економічних реформ». Це, зокрема, фіскальна консолідація з поступовим зменшенням квазіфіскальних дефіцитів у газовому і комунальному секторі, актуалізація монетарної політики, оптимізація інвестиційного клімату», - резюмував старший економіст Представництва СБ в Україні.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

493