Українцям не варто побоюватися стрибків курсу гривні або девальвації національної валюти не тільки до виборів, а й після них.

Такої думки, як передає кореспондент ForUm'у, дійшли учасники прес-конференції на тему: «Долар, євро, гривня: літні тренди валют».

Зокрема, як пояснила доцент Інституту міжнародних відносин Національного університету імені Т.Шевченка Дар'я Глухова, в Україні «особливого стрибка і девальвації навіть не передбачається», і нагадала, що уряд робить все, щоб утримати курсову стабільність в країні.

Також Глухова прогнозує, що курс протягом 2012 року буде у рамках 8,13-8,17 гривні за долар.

У свою чергу, експерт агентства «МПП Консалтинг» Павло Мельник вважає, що курс повинен бути 9,7-9,9 гривні за долар. За його словами, стабільний курс гривні провокує зростання імпорту, і тому варто переходити до «плаваючого» курсу.

Крім того, експерти підкреслили, що українцям варто зберігати заощадження у національній валюті.

Зокрема, Глухова зазначила, що довіра до гривні в Україні зростає. За її словами, віддаючи перевагу нацвалюті, громадяни інвестують в економіку країни.

Думку колеги поділяє і науковий співробітник Інституту міжнародних відносин Національного університету імені Т.Шевченка Марина Хмара.

Якщо у людини на руках серйозна сума, яку вона не наважується зберігати на депозиті у банку, експерт радить їх вкласти у нерухомість або в землю.

У Мельника ж дещо інше бачення вдалого заощадження накопичень населення.

«Якщо у вас є своя справа, вкладіть велику частину коштів у бізнес. Якщо ви збирали, щоб щось купити, зробіть покупку вже. Якщо ж мова йде про тривалі накопичення, то я вважаю оптимальною мультивалютний кошик. Це 5 валют – долар, євро, фунт, російський рубль і швейцарський франк», - зазначив Мельник.

Втім, експерти одностайні у думці, що населення повинне відмовитися від звички реагувати на курсові зміни валют. «Немає сенсу бігати з валюти до валюти – втратите», - сказав Мельник і пояснив, що коли людина бачить «євро падає – долар росте», біжить в обмінник, здає євро і скуповує дорогі долари, вона втрачає. Потім ситуація повторюється з точністю до навпаки, і вона знову втрачає».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

388