Вступна кампанія в українські ВНЗ у самому розпалі. Незважаючи на нововведення Міністерства освіти у вигляді подання документів в електронному вигляді, більшість абітурієнтів віддають перевагу приносити необхідні папери у вуз, який їх зацікавив, особисто. Як проходить подання документів у КНУ ім.Т.Г.Шевченка і чому випускники не довіряють електронній системі, дізнавався ForUm.
Зовні під корпусами приймальних комісій людей майже немає. На стіні фізичного факультету оголошення – випускники та їхні батьки, які приїхали із інших міст, можуть зупинитися на час вступу у гуртожитку №2. Бажаючим доведеться заплатити 40 грн на добу. Також працює аудиторія для електронної реєстрації послуг.
Для того щоб допомагати вступникам орієнтуватися у просторі, у корпусах приймальної комісії працює студентське самоврядування. Привітні дівчата і хлопці пояснюють, куди йти і що потрібно мати з собою. Відразу кидається в очі, що особливих черг немає. Можливо, це пов'язано з тим, що основний наплив бажаючих був у перші дні, тепер «пристрасті» трохи вщухли.
Деяким студентам дуже нудно і вони розважають себе, як можуть.
Робота у приймальних комісіях не переривається ні на мить. Ця усміхнена жінка ще хвилину тому грізно кричала на абітурієнтів: «Тримайте документи у руках!»
Однак, як виявилося, відсутність черг дивує не тільки нас. Дівчата зі студентського самоврядування на юридичному факультеті розповідають:
- Всього на спеціальність «правознавство» за тиждень подали 1000 заяв. Ми думали, що людей буде набагато більше. Все проходить спокійно, черги є, але вони незначні. Більшість абітурієнтів із інших регіонів повністю ігнорують електронну систему подання документів і приїжджають до Києва займатися всім особисто.
Про те, як проходить вступ і чи стала у нагоді їм електронна система подання документів, ми запитали у самих абітурієнтів.
Сергій, м. Прилуки (Чернігівська обл.), майбутній історик:
- У майбутньому я хочу займатися науковою роботою, пов'язаною з історією. Моя мама вчилася в університеті Шевченка і розповідала про високий рівень викладання у цьому ВНЗ, тому можна сказати, що я вступаю за її рекомендацією. Коли я намагався скористатися електронною формою подання документів, система не працювала, і ця проблема була не тільки у мене, багато знайомих говорили, що сайт перевантажений і зайти на нього неможливо. Проблем з чергами у Києві у мене не було. Ще я подавав документи у Чернігівський університет ім.Шевченка, ось там дуже довгі черги через нераціональне розміщення комісій. Все зводиться до того, що всі абітурієнти сидять в одному задушливому залі і їх по черзі викликають. Тут не так, все продумано і немає ніякої штовханини.
Юля, майбутній перекладач, м. Павлоград (Дніпропетровська обл.):
- Я вибрала спеціальність «англійський перекладач», оскільки я дуже хочу подорожувати по світу. Університет Шевченка – це моя мрія, і я дуже сподіваюся, що вступлю. Я навіть не пробувала подавати документи в електронній формі. Вважаю, що краще самій приїхати і бути впевненою, що все зроблено правильно. Ніяких ексцесів зі мною поки під час вступу не траплялося.
Катерина, бакалавр української філології, Кіровоградська обл.:
- Я вступаю у магістратуру, на спеціальність «українська мова, література та англійська мова». Але подаю ще три заяви на російську і англійську філологію про всяк випадок. Я приїхала подавати документи самостійно, оскільки стежила за новинами і знаю, що ця система далеко не досконала. Вирішила перестрахуватися, хоча в електронній системі теж зареєстрована. В особливих чергах мені стояти не довелося, прийом документів у магістратуру проходить набагато швидше, ніж у бакалаврат.
Денис, м. Київ, майбутній кібернетик:
- Я вступаю на три спеціальності: інформатику, прикладну математику і програмну інженерію, тому що не знаю, куди зможу потрапити. Але у майбутньому хочу бути програмістом. У КНУ Шевченка невеликі черги, а ось у КПІ та «Могилянці» я стояв по 3 години. Я не довіряю електронній системі подання документів і навіть не пробував у ній реєструватися.
Наталя, м. Севастополь, ще не визначилася з професією:
- Я поки вибираю між юриспруденцією і філологією. Приїхала до Києва подавати документи особисто, оскільки чула, що не до всіх вузів приймають в електронному вигляді (на запитання, які саме, дівчина відповіла: «КПІ та деякі вузи Львова», - Авт.), а система працює неякісно. Мій друг не встиг купити квитки на поїзд, щоб приїхати до Києва, і намагався зареєструватися в електронній системі. Це було жахливо: набираєш один бал – система видає зовсім інший. Тому я вирішила їхати до Києва, щоб бути спокійною. В університеті Шевченка великих черг немає, а от я була у «Могилянці» – там просто жах.
Резюмуючи побачене, можна сміливо сказати, що електронна система подання документів абсолютно себе не виправдала – більшість абітурієнтів навіть не намагалися нею скористатися. Однак не може не радувати той факт, що деякі вузи навіть без сучасних технологій можуть впоратися з величезним потоком абітурієнтів із усієї країни, які бажають отримати гідну освіту.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом