Держдума прийняла закон про НКО, що зобов'язує організації, які фінансуються з-за кордону, отримувати статус «виконувачів функції іноземного агента». Документ, який викликав критику правозахисників за те, що він вводить більш жорсткий контроль з боку держави щодо таких НКО, був прийнятий на останньому весняному засіданні Думи відразу у другому і третьому читаннях.

Законопроект про НКО викликав різку критику з боку багатьох російських правозахисних організацій, яким тепер доведеться реєструватися як «іноземним агентам». Глава Московської Гельсінкської групи Людмила Алексєєва, зокрема, заявила, що автори законопроекту (тобто фракція «Єдина Росія») повинні поповнити «список Магнітського», а також обіцяла відмовитися від іноземних грантів, щоб не реєструватися як «іноземний агент».

Зараз у Росії більше 200 тисяч організацій фінансуються з-за кордону, хоча більша частина із них не має ніякого стосунку до політики. Поправки до закону про НКО також не повинні торкнутися дозволених релігійних організацій.

Московська Гельсінкська група (МГГ), очолювана Людмилою Алексєєвою, відмовиться від іноземної фінансової допомоги, щоб уникнути реєстрації як «іноземний агент». Про це 84-річна очільниця МГГ заявила у п'ятницю, 13 липня.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

484