Російськомовний розділ інтернет-енциклопедії «Вікіпедія» припинив роботу близько 01:30 у ніч на 10 липня. Таким чином учасники проекту вирішили протестувати проти планів створити у Росії єдиний реєстр сайтів із забороненою інформацією.

Передбачається, що доступ до ресурсу буде неможливий протягом доби. На головній сторінці проекту на деякий час з'явився банер, що попереджає про можливість введення інтернет-цензури. Посилання на банері вело на сторінку законопроекту №89417-6, де активісти повідомляють, що «дотримання положень і формулювань, винесених на обговорення, спричинить створення у Росії аналога «великого китайського файєрвола».

Нагадаємо, поправки до закону «Про інформацію» щодо єдиного реєстру заборонених сайтів були внесені у Держдуму 7 червня представники всіх парламентських фракцій. Згідно з документом, уповноважена урядом Росії організація, яка буде вести реєстр, зокрема, зможе самостійно вносити у нього сайти з дитячою порнографією, пропагандою наркотиків та інформацією, що спонукає дітей до самогубств або заподіяння шкоди своєму організму. Доступ до сайтів зі списку повинні будуть обмежувати хостинг-провайдери або оператори зв'язку. 6 липня Держдума прийняла законопроект у першому читанні, а на 10 липня заплановане друге читання, передає «Lenta.ru».

«Практика застосування законодавства, існуюча у Росії, говорить про високу ймовірність найгіршого сценарію, при якому незабаром доступ до «Вікіпедії» буде закритий по всій країні», - підкреслюють ініціатори акції. Раніше вони пояснювали, що доступ до інтернет-енциклопедії може бути закритий за рішенням влади через відмову видалити такі статті, як, наприклад, «Самогубство» і «Перманганат калію».

Між тим мобільна версія «Вікіпедії» ru.m.wikipedia.org поки продовжує працювати.

На початку 2012 року англомовна «Вікіпедія» та безліч інших ресурсів призупиняли роботу на термін від декількох годин до доби. Це було зроблено на знак протесту проти антипіратського законопроекту SOPA (Stop Online Piracy Act), який передбачає, що організація, яка вважатиме, що якийсь американський сайт порушує її авторські права, отримає можливість у досудовому порядку домагатися блокади неугодного ресурсу. В результаті масштабної протестної кампанії прийняття законопроекту у Конгресі США було відкладене до досягнення взаєморозуміння між конгресменами.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

362