Згідно з результатами чергового щоквартального опитування керівників підприємств про оцінку поточної та майбутньої ділової активності, інфляційних та курсових очікувань, змін економічної ситуації в Україні, проведеного в травні цього року, респонденти стримано оцінили перспективи зростання обсягів виробництва товарів і послуг в Україні у наступні 12 місяців, повідомляється на офіційному сайті НБУ.
Інфляційні очікування респондентів на наступні 12 місяців стрімко знижувалися другий квартал поспіль і досягли мінімального рівня за час проведення опитувань. Зростання споживчих цін, на думку респондентів, в основному обумовлюється зростанням витрат на виробництво, зокрема, високими цінами на енергоносії.
Очікування респондентів щодо курсу гривні до долара США в наступні 12 місяців стабілізувалися на рівні минулого кварталу.
Респонденти поліпшили оцінки поточного фінансово-економічного стану своїх підприємств, у цілому по економіці він оцінюється позитивно. За оцінками респондентів, рівень залишків готової продукції підвищився і дещо перевищив рівноважний, що є стримуючим чинником зростання цін. Інтенсивність використання виробничих потужностей у цілому по економіці збільшилася.
Згідно з результатами опитування, індекс ділових очікувань підприємств у II кварталі 2012 року зріс до 119,7% в порівнянні з 119,3% у I кварталі. Покращились прогнози респондентів щодо інвестиційної діяльності та збільшення кількості працівників у наступні 12 місяців. Продовжилося сезонне підвищення очікувань респондентів на наступні три місяці по всіх основних параметрах економічної активності.
Переважна більшість респондентів значно знизила очікування щодо зростання цін на товари та послуги, які купує підприємство, і на продукцію власного виробництва, що свідчить про продовження тенденції зниження цінового тиску в економіці. Зростання виробничих витрат, на думку респондентів, також продовжиться меншими темпами. Респонденти вважають, що найвпливовішими чинниками змін вихідних цін підприємств є зростання цін на енергоносії та на сировину та матеріали. У той же час вплив обмінного курсу та рівня процентної ставки за кредитами залишається незначним.
За очікуваннями респондентів, у наступні три місяці потреба в позикових коштах буде рости. Частка респондентів, які планують брати банківські кредити, зросла. Серед них найбільшою залишалася частка тих, хто планує брати банківські кредити у гривні.
У НБУ зазначили, що наведені результати є відображенням лише думки респондентів - керівників підприємств України і не є оцінками Національного банку.
В опитуванні взяли участь 1211 підприємств із усіх регіонів країни, які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами та за кількістю працівників.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом