Перші парламентські вибори після повалення Муамара Каддафі почалися у суботу в Лівії.

У новому лівійському парламенті буде 200 місць, 80 з них розділять між політичними партіями, а 120 займуть незалежні кандидати. Населення Лівії складає 6 млн осіб, правом голосу володіють близько 3,4 мільйона. За даними виборчої комісії, заявки на участь у виборах вже подали близько чотирьох тисяч кандидатів.

Протягом 42 років правління Каддафі будь-які політичні угрупування в Лівії були поза законом. Зараз в країні сформовано безліч найрізноманітніших політичних угруповань. І лише кілька найбільш численних і впливових об'єднань претендуватимуть на мандати в найвищому законодавчому органі країни.

«Союз національних сил» (СНС) об'єднує 65 партій і груп ліберального толку. Лідером Союзу є Махмуд Джебріл, який очолював уряд ПНР у перехідний період. Джебр тривалий час навчався і жив у США, і вважається, за лівійськими мірками, «прозахідним» політиком і прихильником тісних економічних зв'язків із США і країнами Західної Європи. Сам Джебріл не виставляє свою кандидатуру на майбутніх виборах до Національних зборів.

Певним впливом у країні користується й інша ліберальна політична сила - «Національний центристський рух», лідером якої є Алі ат-Таргуні, який займав посаду міністра нафти у перехідному уряді ПНР.

«Партія справедливості та розвитку» (ПСР) - політична організація ісламського руху «Брати-мусульмани» в Лівії, створена за образом і подобою асоціації «Братів» у Єгипті, і підтримує з нею найтісніші контакти.

Близький до лівійських «Братів-мусульман» «Національний фронт порятунку Лівії» також претендує на власне представництво в парламенті. Його лідер - Мухаммед аль-Макріф - відомий в країні як давній і непримиренний противник поваленого режиму Каддафі.

Партія «Аль-Ватан» («Батьківщина») створена і курується радикальним угрупуванням ісламізму «Аль-Гамаа аль-Ісламія» в Лівії. Її очолює Абдельхакім Бельхадж. Під його керівництвом «Аль-Гамаа» вела збройну боротьбу з режимом Каддафі у 70-х роках минулого століття.

Рух салафітів - прихильників одного їх найбільш консервативних течій ісламу, що завойовує все більшу популярність серед лівійців, представлений ​​в країні партією «Аль-АСАЛ» («Основа»). Його очолює шейх Абдельбасет Гавіля. На майбутніх виборах «Аль-Асаля» висуває в парламент країни кількох жінок.

За кілька днів до початку виборів були спроби їх зірвати. Так, у четвер на одну з виборчих дільниць було скоєно напад, бюлетені були спалені. У п'ятницю в районі міста Бенгазі бойовики збили вертоліт, що перевозив матеріали для голосування.

Як повідомляв ForUm, 20 жовтня повалений лівійський лідер Муаммар Каддафі був захоплений і помер від отриманих поранень під час штурму міста Сирт.

25 жовтня Каддафі був похований на світанку у невідомому місці.

За матеріалами: «Франс Прес», РІА «Новости».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

348