Творча робоча група з доопрацювання Концепції регенерації Митрополичого саду Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника значно просунулася в дослідженні території об'єкта. Члени групи Олександр Дзюба та Катерина Сорока зробили тахеометричні зйомки існуючих зелених насаджень саду (топографічна зйомка, за допомогою якої отримують план місцевості із зображенням рельєфу). Надалі ці дані допоможуть у прийнятті проектних рішень щодо планувальної структури території саду, повідомили ForUm'у в прес-службі заповідника.
 
Крім того, вперше співробітники заповідника на основі багаторічних досліджень, розпочатих у двадцятих роках ХХ століття, розробили археологічну карту Митрополичого саду, якою було зафіксовано об'єкти ХI-ХV століть, у тому числі монастирські стіни XII століття, майстерні з виготовлення смальти, житла ченців XII і ХV століть тощо.
 

Фахівці досліджували історико-бібліографічні та архівні матеріали, що стосуються території саду, його археологічні та архітектурні об'єкти. Отримані дані дозволили узагальнити та уточнити інформацію про об'єкт.

За результатами даного етапу роботи підготовлені і видані наукові статті, участь у конференціях взяли члени робочої групи Сергій Балакін, Юлія Головатенко, Ірина Черевко.

Зараз науково-дослідні роботи щодо території Митрополичого саду тривають.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

228