Верховна Рада України внесла зміни до Закону «Про цінні папери та фондовий ринок», згідно з якими номінальна вартість казначейських зобов'язань України може бути погашена в іноземній валюті. Відповідний закон був прийнятий у середу, повідомляє прес-служба ВР.

«Законом дозволено здійснювати емісію казначейських зобов'язань України в іноземній валюті», - наголошується в повідомленні.

Крім того, передбачається, що продаж, виплата грошового доходу та погашення казначейських зобов'язань України може здійснюється в національній або іноземній валюті відповідно до умов їх розміщення і погашення, передає «Укрінформ».

Згідно з пояснювальною запискою до закону, його «ухвалення дасть можливість залучати кошти населення в економіку України, знизить вартість валютних позик і позитивно вплине на платіжний баланс».

Цього ж дня Верховна Рада прийняла за основу законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мінімізації ризиків фізичних осіб на фінансовому ринку і підвищення надійності фінансових установ» (№ 10632), а також включила до порядку денного законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України про казначейські зобов'язання »(№ 10631).

Як раніше зазначав Ігор Прасолов, народний депутат, голова ради Національного банку України, ухвалення всіх трьох законопроектів створить Міністерству фінансів умови для випуску валютних казначейських зобов'язань (КЗ) для населення.

«Основна ідея законопроектів: Мінфін випускатиме казначейські зобов'язання у валюті. Зокрема, необхідно внести зміни до Податкового кодексу, щоб курсова різниця не обкладалася податком», - зазначив Прасолов.

Як відомо, з грудня 2011 р. Мінфін пропонує на внутрішньому ринку номіновані в доларах облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), які на первинному ринку купуються за валюту, а на вторинному - за гривні, але з погашенням валютою. Ставка по ОВДП складає 9,3-9,5% річних, термін - від року до трьох. Мінфін також неодноразово заявляв про плани випустити валютні ОВДП для фізичних осіб.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

388