Право підписувати прийняті парламентом закони перед направленням їх Президенту має тільки голова Верховної Ради. Про це, як повідомляє кореспондент ForUm'у, журналістам у кулуарах парламенту сказав народний депутат України, перший заступник голови Комітету ВРУ з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності ВРУ Сергій Сас.

«У Регламенті Верховної Ради прописана процедура, яка передбачає наступне - спочатку головний комітет з підготовки конкретного законопроекту готує його на підпис главі парламенту. Це подання підписує голова комітету, керівник секретаріату комітету і візує керівник головного юридичного управління Верховної Ради. Ніхто інший, крім глави парламенту, згідно з Конституцією України, підписати його не може, делегувати це право іншій посадовій особі не можна», - пояснив він.

Сас додав, що якщо голова Верховної Ради особисто не підписав той чи інший прийнятий закон, його не можна направити на підпис Президенту.

Нагадаємо, сьогодні, 4 липня, голова Верховної Ради України Литвин подав у відставку через ухвалення мовного закону.

Як раніше повідомляв ForUm, лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов підтвердив, що якщо голова Верховної Ради не підпише мовний закон, то він не може бути направлений на підпис Президенту України Віктору Януковичу.

Народний депутат України Тарас Чорновіл припустив, що якщо мовний законопроект не підпише глава парламенту Володимир Литвин, то це зробить перший віце-спікер Адам Мартинюк.

Юлія Артамощенко,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

315