Національний банк України дозволив при розрахунку нормативів поточної ліквідності (Н5) та короткострокової ліквідності (Н6) необтяжені облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), що рефінансуються Нацбанком, і боргові цінні папери, емітовані Нацбанком, включати до складу активів без урахування терміну до погашення.

Про це йдеться у постанові НБУ від 20 червня 2012 №250 «Про затвердження змін до інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні», повідомляє «РБК-Україна».

«До внесення цих змін банки України були майже не зацікавлені купувати державні цінні папери саме через загрозу порушення нормативів ліквідності, - зазначила координатор комітету з питань грошово-кредитної політики і валютного регулювання Незалежної асоціації банків України Галина Литвин. - Адже облігації внутрішньої державної позики, зокрема, з індексованою вартістю і терміном погашення більше року, не враховувалися як ліквідні активи при розрахунку нормативів ліквідності. Відповідно, залучення облігацій державної позики негативно впливало на значення нормативів ліквідності банків. Внесені зміни усувають дану проблему і створюють для банків більш сприятливі умови для інвестування у державні цінні папери та кредитування економіки».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

427