Президент України Віктор Янукович, відповідно до частини другої статті 94 Конституції України, повернув зі своїми пропозиціями для повторного розгляду парламентом Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» щодо регулювання закупівельних цін на молоко». Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

Пропозиції Президента під час повторного розгляду зазначеного Закону на пленарному засіданні Верховної Ради представлятиме представник Президента України у Верховній Раді України Юрій Мірошниченко.

Зокрема, у пропозиціях наголошується, що на сьогоднішній день строк здійснення розрахунків між торговими організаціями та переробними підприємствами за поставлену молочну продукцію становить 25-45 днів, а в окремих випадках - до 60 днів з дня поставки продукції.

Отже, зміна терміну здійснення розрахунків між суб'єктами, що здійснюють заготівельну діяльність, і постачальниками сільськогосподарської продукції, яка підлягає державному ціновому регулюванню, створює ризик вимивання оборотних коштів переробних підприємств, збільшення їхньої кредиторської заборгованості перед банками, зменшення виробництва продукції внаслідок скорочення обсягів закупівлі сировини. Це, у свою чергу, позначиться на собівартості готової продукції і спричинить підвищення цін на продукцію у роздрібній мережі.

Так, за розрахунками експертів, при збереженні діючих закупівельних цін на молоко оптово-відпускна ціна на молоко питне 2,5% жирності у плівці виросте на 5,5%, на сметану 20% жирності у плівці - на 16%, на масло вершкове - на 21%.

Крім того, зобов'язання розрахуватися за закуплене молоко у семиденний термін в умовах, коли 76-80% молока виробляється господарствами населення, може призвести до відмови переробних підприємств від співпраці з населенням, до виникнення значної кількості посередників на ринку. Це також спричинить підвищення цін на молочну продукцію у роздрібній мережі.

«Це може спонукати переробні підприємства до переорієнтації на імпортну молочну сировину (молоко сухе, казеїн і т.д.), внаслідок чого втрат зазнають селяни», - наголошується у пропозиціях до Закону.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

527