
Літо для жителів великих міст - справжнє випробування: розпечений асфальт, конденсат, що капає на голову з кондиціонерів, спітнілі спини в метро і т.д. Крім того, така погода - підвищений ризик для людей із захворюваннями серцево-судинної системи. Як зберегти про літо найкращі спогади, а також вберегти здоров'я і нерви, з'ясовував кореспондент ForUm'у.
Спека повернулася
Після досить прохолодного кінця червня у столицю знову повернулася спека. За словами начальника відділу метеорологічних прогнозів українського Гідрометцентру МНС України Людмили Савченко, дощів у столиці поки що можна не чекати, а температура повітря вдень складе 26-32 градуси (далі - вище). Найспекотнішими місяцями як завжди обіцяють бути липень і серпень.
За червень у столичній станції швидкої допомоги було зареєстровано два випадки звернення з приводу теплового удару, пов'язані з недотриманням людьми існуючих рекомендацій поведінки у жарку погоду.
Лікарі щороку радять киянам дотримуватися існуючих класичних порад для хорошого самопочуття в спеку.
За словами в.о. головного лікаря київської станції швидкої допомоги Ляни Божко, найголовніше в літню спеку - не виходити без зайвої потреби на вулицю. Якщо ж цього ніяк не можна уникнути, необхідно одягатися в світлий і просторий одяг з натуральних тканин, що не пережимає судини, обов'язково прикривати голову. Також необхідно пити більше рідини, найкраще зелений чай і компоти до 2,5-3 л, можна прохолодні, але не холодні. Слід уникати газованих і солодких напоїв, а особливо алкогольних.
У спеку медики рекомендують вживати менше висококалорійної їжі. Необхідно відмовитися від звички готувати їжу про запас, як це часто роблять господині.

Жінкам медики не радять користуватися в спекотну погоду косметикою, особливо пудрою і тональними кремами. По-перше, вони ускладнюють шкірі дихання, а по-друге, як наслідок, збільшується потовиділення і ефект від макіяжу стає прямо протилежним бажаному. Чоловікам, у свою чергу, варто відмовитися від краваток і ременів.
Багато рятуються в спеку за допомогою кондиціонерів. Це, безсумнівно, досить корисний винахід людства, але користуватися ним потрібно обережно. Наприклад, важливо пам'ятати, що різниця температур між приміщенням і вулицею не повинна перевищувати 10 градусів. Крім того, кондиціонер періодично потрібно вимикати і провітрювати приміщення.
Якщо після тривалого перебування на сонці ви відчуваєте симптоми гіпертермії - нудоту, запаморочення, обличчя набуло червоного або блідого відтінку, а перед очима «літають мушки» - негайно викликайте лікаря і до його приїзду дотримуйтесь наступних правил:

Будь-яка погода - благодать
У будь-якому разі, спека нікому не зіпсує життя, якщо дотримуватися поради медиків і не переоцінювати можливості власного організму. Ті, хто не поїхав влітку з міста у відпустку, все одно зможуть знайти в столиці розваги на будь-який смак. До ваших послуг пляжі й аквапарки, атракціони і клуби, а також всілякі концерти музичних виконавців, яких цього літа в Києві очікується особливо багато.
А ще постарайтеся під час спеки при нагоді роззуватися і ходити босоніж по траві. Це поліпшує циркуляцію крові, підвищує загальний тонус організму й активізує біоактивні точки. Як наслідок - хороше самопочуття і справжній літній настрій!
Анастасія Піка,