Прем'єр-міністр України Микола Азаров сьогодні у Києві прийняв депутата парламенту Німеччини Карла Георга Вельмана та представників компанії Ferrostaal, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.
Керуючий директор компанії Ferrostaal Марк Нойман, який увійшов до складу делегації, розповів про виконану роботу у рамках реалізації спільного з НАК «Нафтогаз України» пілотного проекту з модернізації української газотранспортної системи.
Такий проект є першою ластівкою співпраці України з європейськими партнерами щодо модернізації нашої ГТС. Він передбачає глибоку модернізацію компресорної станції «Бар», за відносно невеликі гроші дозволить істотно збільшити обсяги прокачування і ефективність використання енергоресурсів.
Представники компанії Ferrostaal звернули увагу на те, що протягом року вони вивчали технічні параметри української ГТС. Вони переконані, що глибинна модернізація української ГТС, яка за оцінками як вітчизняних, так і європейських фахівців коштує близько 5,3 млрд. доларів, окупиться раніше, ніж може бути введений в експлуатацію «Південний потік».
У свою чергу, прем'єр-міністр України Микола Азаров зазначив, що альтернативи модернізації української газотранспортної системи насправді не існує. «Модернізація української ГТС - це найбільш дешевий і надійний спосіб забезпечити безперебійну поставку енергоресурсів до Європи», - зазначив глава українського уряду. Він підкреслив, що особливу актуальність це питання має, враховуючи сильні морози, які наші країни пережили минулої зими. «Аномальні морози показали, що ні «Північний потік», ні «Південний потік» не мають і в найближчому майбутньому, і не будуть мати надійних газосховищ, які могли б бути задіяні у період аномально низької температури повітря», - підкреслив Азаров.
«Тому альтернативи модернізації української ГТС немає. Тому що ні «Північний потік», ні «Південний потік» не знімають ризиків, викликаних аномально низькими температурами», - заявив прем'єр-міністр. За його словами, щоб реалізувати проект з модернізації української ГТС, необхідно створити консорціум за участю України, Росії та Європейського Союзу, але у цьому повинні бути зацікавлені всі три сторони.
Азаров привітав початок реалізації пілотного проекту, який передбачає модернізацію компресорної станції «Бар». При цьому він заявив, що всі промисловці Німеччини можуть твердо розраховувати на підтримку з боку уряду України тих проектів, які спрямовані на модернізацію економіки. «Я вітаю реалізацію таких проектів і розширення співпраці з Німеччиною, особливо у питаннях модернізації нашої ГТС, енергозбереження, збільшення видобутку власного газу і т.д. Тому промислові кола Німеччини можуть твердо розраховувати на підтримку уряду України проектів, які пов'язані з розвитком нашої країни», - зазначив Азаров.
Як раніше повідомляв ForUm, голова Представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що у ЄС, як і раніше, зацікавлені у модернізації української ГТС.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом