Екс-голова правлячої Демократичної партії Японії Ітіро Одзава і частина його прихильників оголосили про свій вихід зі складу Демпартії, вони вже подали керівництву відповідні заяви, повідомив журналістам заступник голови партії, найближчий соратник Одзави Кендзі Ямаока.
Група депутатів, які об'єдналася навколо Одзави, найбільша і найвпливовіша у Демпартії. Разом з Одзавою партію покине 51 чоловік, які представляють її у верхній і нижній палатах парламенту.
Причиною розколу у Демократичній партії став прийнятий минулого тижня у парламенті закон про реформу системи соціального забезпечення і підвищення споживчого податку. Голосування щодо закону розділило правлячу Демократичну партію Японії на два табори.
Прихильники закону, до яких належить прем'єр-міністр Есіхіко Нода і керівництво партії, наполягають на тому, що без підвищення податків країні не вдасться оздоровити фінансову систему, зменшити державний борг і зберегти соціальні гарантії у суспільстві, де п'яту частину складають пенсіонери, передає РІА «Новости».
Противники закону, які сконцентрувалися навколо колишнього глави партії Одзави і екс-прем'єра Японії Юкіо Хатоями, вважають, що обіцянка не підвищувати податки, прописана у передвиборчому маніфесті партії, забезпечила їй перемогу на виборах три роки тому, а прийняття закону стане обманом виборців.
У результаті частина демократів голосувала за ухвалення закону, об'єднавшись для цього з опозицією проти своїх же соратників по партії.
Поки серед тих, хто подав заяву про вихід із партії, 40 депутатів нижньої палати. Якщо згодом партію покинуть ще півтора десятка депутатів нижньої палати, то по позиціях Демократичної партії у нижній палаті буде завдано відчутного удару: правляча коаліція, якій належить зараз 292 голоси (289 у ДПЯ і 3 у Нової народної партії) із 480, втратить вирішальне право голосу , а депутати, які відкололися від демократів, зможуть створити нову опозиційну фракцію. Одзава вже дав зрозуміти, що не виключає створення нової партії.
Як очікується, увечері відбудеться засідання керівництва Демократичної партії, на якому буде прийняте рішення про долю групи, що відкололася.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом