За час проведення Євро-2012 Україна вже поставила не один рекорд. Приємно усвідомлювати, що це не тільки кількість випитого пива і ціни на готелі. Цього року побила рекорди попередніх європейських чемпіонатів і волонтерська програма УЄФА, заявку на участь у якій подали 24 тисячі осіб.

У середньому волонтеру Євро-2012 - 24 роки. Найстаршому добровольцю 79, наймолодшому - 18. Всього на Євро працює 6 тисяч волонтерів із 75 різних країн і близько 700 співробітників. 936 з них працюють у волонтерському центрі УЄФА Євро-2012 у Києві. Про те, як проходить звичайний день київського волонтера, дізнався кореспондент ForUm'у.

Кожен волонтер починає свій день, реєструючись за допомогою електронної картки. Уперше в історії Євро УЄФА була розроблена спеціальна система, яка дозволяє в режимі реального часу контролювати, скільки людей знаходиться на зміні у восьми приймаючих містах одночасно.
 
 

На стінах висять футболки з побажаннями, які підписували кандидати, що приїхали на співбесіду минулої осені, і фотографії, що ілюструють насичене життя центру.
 
 
 

З новинок роботи волонтерського центру на Євро-2012 - 20 напрямів роботи замість 14 (як було у 2008 році) і проведення співбесід для бажаючих працювати у центрі професійними кадровиками-добровольцями.
 
 
За словами керівника волонтерського напряму МОК «Євро-2012 Україна» Андрія Банцера, замість очікуваних проблем з недостатньою кількістю бажаючих і їх відповідальністю, керівники зіткнулися з іншою проблемою - волонтерам не вистачає роботи.

- Волонтери вимагають більше роботи. А ми вже не знаємо, як правильно задія
ти ще 3 тисячі людей. Адже збільшити кількість матчів ми не можемо, - зізнався керівник волонтерського напряму.
 

Волонтерська зміна триває 8 годин. Вона може починатися і закінчуватися в різний час, залежно від того, як спланував керівник того чи іншого напряму. Наприклад, волонтери напрямку «Безпека і правопорядок» працюють лише у дні матчів, а волонтери напрямку «Акредитація» - щодня позмінно. Найбільший термін роботи волонтера становить два місяці, найменший - три-п'ять днів. У вільний час волонтери можуть поїсти і взяти участь у різноманітних тренінгах.

 
 
 
Найпопулярніші заняття в київському волонтерському центрі на дозвіллі - турніри з настільного тенісу, уроки танців і музичні вечори.
 
 
 
 
На кожному розі - стійки з пресою і веселі нагадування.
 
 
 
Про те, як він став волонтером і як зазвичай проходить його день у київському центрі УЄФА, нам погодився розповісти Олексій.

- Мені 18 років. Я захотів стати волонтером, оскільки було цікаво те, що настільки масштабний захід уперше проходитиме в Україні. Хотілося подивитися, як усе відбудеться насправді, познайомитися з новими людьми, допомогти своїй країні. Я навіть не сподівався, що все виявиться настільки масштабним. Я працюю у напрямку ICT, тобто займаюся вирішенням технічних проблем. Зазвичай це проблеми з принтерами, комп'ютерами, екранами. Ми працюємо на медіа-трибунах, допомагаємо усувати проблеми із зображенням коментаторам. Коли все це тільки починалося, ми встановлювали локальну мережу, налаштовували Інтернет і принтери. Мій день проходить так: за 20 хвилин до початку зміни (ранкова зміна починається о 9:00, а вечірня о 16:00) я приходжу у волонтерський центр і відмічаюся на ресепшені. Якщо це денна зміна - отримую талон на харчування, якщо вечірня - ланч-бокс. Після цього йду працювати в ICT-центр за стадіоном, де також відмічаюсь.
Далі день проходить наступним чином: дві людини сидять на телефоні і приймають заявки про технічні проблеми, що виникли, інші йдуть безпосередньо в зону, де виникла проблема, і намагаються її усунути. Всього, як я підрахував, за час Євро я відпрацюю 27 змін. У неробочий час, якщо встигаю, ходжу на танці в центрі, відвідую музичні вечори, граю в настільний теніс і настільні ігри. Прикро, що бувають волонтери, які за графіком, затвердженим УЄФА, за весь період Євро не потрапляють на жоден день матчу. І ще не вистачає розвозки після нічної зміни, яка закінчується о 24:00.
 
 
Загалом, волонтерський центр УЄФА Євро-2012 у Києві залишив про себе приємне враження. Видно було, що організатори постаралися, щоб добровольці почувалися в ньому комфортно як під час роботи, так і після неї. Волонтери, у свою чергу, майже всім задоволені і залюбки працюють на спортивному святі.
 
Анастасія Піка, фото автора,
 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

824