Національний банк України збільшує максимальний термін кредитів рефінансування комерційних кредитно-фінансових установ з 90 до 360 днів.
Відповідне рішення закріплене постановою Нацбанку № 249 від 19 червня, яким вносяться зміни до положення про регулювання ліквідності банків. Постанова зареєстрована в Міністерстві юстиції, але набирає чинності з дня його офіційного опублікування: НБУ поки не уточнює дати такої публікації. Крім того, Центробанк затвердив нову редакцію Технічного порядку проведення операцій з банками (постанова від 22 червня 2012 № 262), повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«Національний банк за необхідності підтримки ліквідності банків на більш тривалий термін може прийняти рішення про здійснення рефінансування шляхом проведення тендерів строком до 360 днів», - йдеться в документі.
НБУ здійснює рефінансування банків, зокрема шляхом проведення кількісного або процентного тендера. Кількісний тендер передбачає попереднє встановлення Нацбанком процентної ставки, за якою банки можуть одержати кредити рефінансування, а процентний - надання банками заявок про процентну ставку, за якою вони готові залучити кошти.
Крім того, Центробанк вирішив збільшити максимальний термін операцій РЕПО з 60 до 90 днів.
Операції РЕПО з НБУ передбачають покупку або продаж державних облігацій із зобов'язанням викупити ці активи в обумовлену дату за певною ціною.
Діючими правилами передбачено, що найбільш довгострокову підтримку від НБУ українські банки можуть отримати в рамках залучення стабілізаційних кредитів: таке фінансування надається платоспроможному банку для підтримки ліквідності на термін до 90 днів. При цьому загальний термін використання стабкредиту з урахуванням всіх продовжень може досягти 360 днів, а в разі реальної загрози стабільності роботи банку - 450 днів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом