В Україні у травні прискорилося зростання ВВП і за січень-травень трохи перевищило 2%, повідомляється на офіційному сайті НБУ.

Крім того, за даними НБУ, незважаючи на високу базу порівняння минулого року в травні відбулося прискорення зростання індексу виробництва базових галузей (ІВБГ) до 3.2% в річному вимірі (1.3% у квітні). У той же час зростання ІВБГ за січень-травень склало 2.2% у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Найбільший внесок у приріст ІВБГ у травні зробили області, що відображають стан внутрішнього попиту, - роздрібна торгівля (1.4 ст. П.) та будівництво (0.8 ст. П.).

У Нацбанку зазначають, що завдяки стабільному нарощуванню реальних доходів населення зростання обсягів роздрібного товарообігу прискорилося з 16.3% у квітні в річному вимірі до 17.9% в травні. Крім того, високий рівень державного фінансування сприяв пожвавленню інвестиційної активності, що позначилося на поліпшенні показників будівельної галузі. Вперше з січня поточного року в травні спостерігалося зростання обсягу будівельних робіт - за розрахунками департаменту НБУ на рівні 9.6% в річному вимірі.

Високий внутрішній попит також стимулював нарощування обсягів виробництва деяких промислових галузей. Так, зростання обсягів виробництва харчової промисловості склало 3% в річному вимірі, обробка деревини - 1.2% і т. д.

Однак, за даними Нацбанку, зовнішній попит залишався на досить низькому рівні, що відбилося на динаміці експортно орієнтованих галузей - машинобудування (зростання лише на 0.5% в річному вимірі) та металургії (зниження на 1.1%).

Єдина експортно орієнтована промислова галузь, яка показала високі темпи зростання (14.9% в річному вимірі), - хімічна і нафтохімічна промисловість, виробництво якої стимулювалося високим зовнішнім попитом на добрива.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

291