Економіка

Прасолов: Кредитні рейтинги допоможуть знизити ризики населення при інвестуванні грошей

Для зниження ризиків фізосіб на фінансовому ринку потрібно підвищувати ринкову роль кредитних рейтингів. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, під час засідання Комітету ВРУ з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики заявив народний депутат України від фракції Партії регіонів, глава ради НБУ Ігор Прасолов.

За його словами, це передбачено законопроектом № 10632 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мінімізації ризиків фізичних осіб на фінансовому ринку і підвищення надійності фінансових установ».

Прасолов зазначив, що кризові явища в економіці зберігаються і тому особливої ​​актуальності набуває стабільність фінансових систем держав. «2011 рік підтвердив, що, незважаючи на певний запас міцності, міжнародні фінансові ринки залишаються чутливими до впливу негативних чинників», - заявив фінансист.

На його думку, одна з головних причин цього - у низькому рівні довіри громадян до фінансового ринку, що пов'язано і з низьким рівнем поінформованості про реальний стан справ із залученням коштів фізосіб. "Саме населення залишається не тільки основним донором економіки України, а й головним власником фінансових ресурсів, які поки що не задіяні в інвестиційному процесі. Посилити довіру людей до фінансової системи, стимулювати їх вкладати гроші в банки або в цінні папери - одне з головних сучасних завдань", - упевнений Прасолов.

Глава ради НБУ вважає, що вирішити ці завдання можна за допомогою кредитних рейтингів як інструменту оцінки надійності, причому як самих цінних паперів, так і їх емітентів, включаючи підприємства, банки, муніципалітети. «Наявність кредитного рейтингу дозволить інвесторам об'єктивно оцінювати кредитоспроможність і надійність емітента, а це важливо для прийняття рішення про вкладення коштів. Такий рейтинг дає інвестору можливість оцінити ризики без додаткового дослідження. У свою чергу регуляторні органи, встановлюючи вимоги до кредитних рейтингів, забезпечать надійність фінансових установ", - акцентував фінансист.

За його інформацією, пропонований законопроект передбачає посилення вимог до фінустанов та інших ринкових операторів у частині розкриття даних про їх фінансовий стан та перспективи їх подальшого розвитку. «А це ніщо інше, як скорочення фінансових ризиків населення при інвестуванні грошей. Пропоновані зміни дозволять усунути деякі недоліки в системі банківських послуг на фондовому ринку України і дадуть додаткові гарантії конкурентоспроможності відповідних операторів. Крім того, посиляться позиції національних рейтингових агентств, що в перспективі сприятиме зниженню залежності країни від можливих необ'єктивних оцінок закордонних рейтингових кампаній", - сказав фахівець.

Андрій Боярунець,