У Національному банку України визначили переможців конкурсу «Найкраща монета року». Про це повідомляє кореспондент ForUm'у.

Комісія у складі 18 осіб визначила переможців у трьох номінаціях.

У номінації «Найкраща монета року» перемогла монета «1000-річчя заснування Софійського собору» (срібло, вага - 500 г, номінал 50 грн). Автори ескізів - Володимир Таран, Олександр і Сергій Харуки. На аверсі монети вгорі розміщено: малий державний герб України, напис півколом «Національний банк України», на дзеркальному тлі куполів зображений макет реконструкції Софіївського собору, зведеного у IX столітті. На тлі орнаменту, який використаний в розписах собору, - номінал монети 50 грн вгорі, рік карбування - 2011 внизу. На реверсі монети - стилізована композиція, яка відтворює фрагмент розпису головного вівтаря-мозаїки IX століття, - «Оранта» і «Євхаристія», вгорі стилізований напис: «Тисячоліття Софії Київської». Верхній одяг «Оранти» - мафорій - позолочений. Елемент декору - локальна позолота (вміст золота у чистоті не менше, ніж 0,000634 г).

У номінації «Унікальне ідейне рішення» перемогла монета «20 років незалежності України» (золото, вага - 31,1 г, номінал - 100 грн, срібло, номінал - 50 грн, нейзильбер, номінал - 5 грн). Автори ескізів: Володимир Таран, Олександр і Сергій Харуки.

На аверсі монети у центрі стилізованого кола розміщено малий державний герб України, а також хрестоподібне зображення вишитих рушників, між якими - портрети видатних особистостей різних періодів нашої історії з написами - Ярослав Мудрий, Тарас Шевченко, Михайло Грушевський, Богдан Хмельницький. Внизу монети на тлі рушника рік карбування - 2011. По колу написи: Національний банк України - вгорі і номінал - внизу. На реверсі - стилізований вінок із плодів і листя калини, у центрі якого напис - «20 років незалежності України». По колу монети - стилізовані орнаментальні ромби, між якими зображені літак, комбайн, судно і шахта, що символізують галузі народного господарства. Внизу монети півколом напис - «24 серпня 1991 рік». На реверсі монети номіналом 5 грн зображений стилізований вінок із плодів і листя калини, у центрі якого напис - «20 років незалежності України - 24 серпня 1991 року».

У номінації «Найкраще художнє рішення» перемогла монета за твором Лесі Українки «Лісова пісня» (срібло, вага - 62,2 г, номінал 20 грн). Автори ескізів: аверс - Володимир Таран, Олександр і Сергій Харуки, реверс - Анатолій Дем'яненко. На аверсі монети вгорі розміщено: малий державний герб України і напис півколом «Національний банк України». Зліва - портрет Лесі Українки та роки її життя - 1871-1913, позолочене перо, над ним напис - «Леся Українка». Справа - калинова гілка, під якою рік карбування - 2011, унизу номінал - двадцять гривень. Елемент декору - локальна позолота, вміст золота у чистоті не менше ніж 0,000287 г. На реверсі на передньому плані зображено ліричний образ Мавки з гілкою верби у руках. На другому плані, на дзеркальному тлі зображено Лукаша, який, спершись на березу, грає на сопілці, під звуки якої прокидається Мавка. Внизу праворуч напис - «Лісова пісня».

Як зазначила заступник голови конкурсної комісії Віра Ричаківська, у конкурсі брали участь 43 монети, викарбувані у 2011 році, і вибирати найкращі було справді складно, оскільки всі вони гідні. «Ті монети, які не зайняли перші місця, теж гідні, і навіть сьогоднішнє голосування показало, що між монетами - різниця у кілька голосів. Це свідчить про високу художню, ідейну цінність», - сказала вона і додала, що якість і зовнішній вигляд монет дуже важливі для України, оскільки представляють нашу країну.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

473