Національний банк України починає тестувати курс гривні на здатність до більшої гнучкості, але різкої девальвації не буде, вважають банкіри.
"Той факт, що в поточних умовах ситуативного перевищення попиту на іноземну валюту над пропозицією регулятор не так часто, як це бувало у минулому, проводить інтервенції з її продажу, дійсно може свідчити про поступовий перехід до політики гнучкого валютного курсу", - сказав скарбник Укрінбанку Олег Бронін.
Разом з тим, зазначив експерт, істотної девальвації не відбудеться.
"Той факт, що у НБУ є достатні резерви, для того щоб згладжувати різкі курсові коливання, вселяє впевненість, що національна валюта буде залишатися стабільною, принаймні до виборів", - сказав Бронін.
При цьому серед основних чинників, які чинять тиск на гривню, він назвав боргову кризу, що триває в єврозоні, яка може викликати погіршення платіжного балансу й уповільнення темпів економічного зростання.
Начальник відділу аналізу і досліджень Райффайзен Банку Аваль Дмитро Сологуб також вважає, що Нацбанк змінив політику обмінного курсу гривні, передає "Інтерфакс-Україна".
"Судячи з усього, НБУ вирішив штучно не утримувати котирування на незмінному рівні, а дозволити ринку випустити пар, допустивши деяку корекцію курсу, і при цьому мінімізувати втрату валютних резервів", - зазначив Сологуб.
"Ми підтримуємо кроки Нацбанку щодо підвищення гнучкості обмінного курсу, тому що в противному випадку НБУ ризикує зіткнутися з потужною хвилею попиту на валюту у серпні - вересні, що може спровокувати паніку за сценарієм осені 2008 року", - додав він.
Сологуб вважає, що серйозних стрибків курсу найближчим часом чекати не варто.
На думку заступника голови правління, директора департаменту казначейства і фінансових інститутів VAB Банку Сергія Борисова, НБУ апробує політику більшої волатильності нацвалюти.
"Вузький коридор, який ми зараз спостерігаємо, дійсно може свідчити про те, що ринок намагається сам відрегулювати себе. Можна сказати, що політика гнучкого курсу проводиться досить успішно. З одного боку, зростання немає, з іншого - спостерігається певний рух ринку, який намагається намацати опору і знайти рівноважний стан курсу ", - сказав Борисов.
За його прогнозом, курс гривні найближчим часом перебуватиме в діапазоні від 8,1 до 8,13 грн/долар, а потім може зрівноважитися на позначці 8,1 грн/долар.
Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що розрахунки уряду і Нацбанку показують, що курс по відношенню до національної валюти підтримуватиметься стабільний.
Глава Національного банку України Сергій Арбузов упевнений, що гривня залишиться стабільною навіть при коливаннях курсу євро відносно долара.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом