Число загиблих внаслідок серії вибухів, що прогриміли у середу в кількох містах Іраку, досягло 83 осіб, ще близько 300 отримали поранення, повідомляє «ВВС» з посиланням на іракську поліцію.
Перший теракт стався у середу вранці в іракському місті Ель-Хілла, за 100 кілометрів на південь від Багдада. Поряд з одним із ресторанів міста вибухнули два замінованих автомобіля.
Через кілька хвилин після теракту в Ель-Хіллі вибухи потрясли і столицю країни. У Багдаді вибухнули щонайменше п'ять бомб, які забрали життя кількох десятків людей.
Протягом усього дня постійно надходили повідомлення про нові теракти у містах Мосул, Балад, Кербела та інших. У місті Кіркук, на північ від Багдада, сталося відразу три теракти, один із них у безпосередній близькості від резиденції лідера іракських курдів Масуда Барзані.
За даними поліції, серед загиблих опинилися в основному шиїтські паломники, які у середу відзначали річницю смерті сьомого імама Муси Каземі. У шиїтів-двонадесятників він вважається мучеником і прямим спадкоємцем пророка Мухаммеда.
Зростання напруженості в Іраку пов'язане з історично сформованим протистоянням двох найбільших громад – сунітів і шиїтів. Згідно з переписом 1997 року, 66% населення Іраку становили мусульмани-суніти, 34% - шиїти. За часів правління Саддама Хусейна суніти займали чільне місце у державних структурах Іраку.
Після збройного вторгнення США до Іраку у 2003 році, у результаті якого Саддам Хусейн був повалений, сунітів потіснили шиїти, зайнявши кілька важливих державних посад, серед яких найбільш впливовим є пост прем'єр-міністра. Нова розстановка сил на політичній арені Іраку призвела до загострення відносин між сунітами і шиїтами. Як вважають політичні спостерігачі, подальше зростання напруженості у відносинах між громадами може призвести до хаосу, початку громадянської війни та розколу країни за етноконфесійною ознакою.
Раніше повідомлялося про 44 жертви.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом